ДНЕВЕН ХОРОСКОП 12.05.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 12.05.2018

Овен (21.03 – 20.04) Многу поволен ден за повеќето претставници на вашиот знак, особено за оние директните, кои одат директно…

Нова тренд боја која ќе доминира во ентериерите годинава#Убав живот

Нова тренд боја која ќе доминира во ентериерите годинава

“Millennial Pink” полека заминува во минатото – пристигна времето на доминација на нијансата “Black Flame”. “Black Flame” или “Black Indigo”…

Познатите даваат и до 30.000 долари за оригинално име на детето!?Шоу бизнис и трач
НОВ ХИТ ВО СВЕТОТ???

Познатите даваат и до 30.000 долари за оригинално име на детето!?

Тим од 14 експерти за избор на име, кои стојат зад швајцарската компанија “Erfolgswelle” има задача да осмисли оригинално име…

Крадци влегле во луксузната куќа на Ријана!?Шоу бизнис и трач

Крадци влегле во луксузната куќа на Ријана!?

Провала беше пријавена во куќата на Ријана на Холивуд Хилс, во четвртокот наутро, потврдија властите..   Одделот за полициски служби…

Кристина Агилера на турнеја по десет години паузаШоу бизнис и трач

Кристина Агилера на турнеја по десет години пауза

Поп-ѕвездата Кристина Агилера (37) најави дека оди на турнеја по дест години, за да го промовира новиот албум „Liberation“. Турнејата…

Совршеното ергенско катче#Убав живот
Модерен дизајн

Совршеното ергенско катче

Софистицираниот, класичен и типично машки апартман лоциран во Берлин, Германија е навистина совршено ергенско катче. Овој стан изгледа како совршено…

Бела Хадид и The Weeknd повторно заедноШоу бизнис и трач
НЕМОЖАТ ЕДЕН БЕЗ ДРУГ!

Бела Хадид и The Weeknd повторно заедно

Минатиот месец кружеа гласини дека Бела Хадид и The Weeknd ја обновија својата врска и дека беа видени како се…

Дурент: Тренерот заврши одлична работа со КариСпорт
Вести

Дурент: Тренерот заврши одлична работа со Кари

Кевин Дурент го пофали својот тренер Стив Кер, поради начинот на кој го чуваше Стеф Кари. Кари во 4. победа…

10 учесници од втората полуфинална вечер за песна за ЕвровизијаМузика и филм

10 учесници од втората полуфинална вечер за песна за Евровизија

Вчера се одржа втората полуфинална вечер за песна за Евровизија која ќе се одржи на 12мај. Во проложение се 10те…

Предраг Пеџа Стојаковиќ поставен за генерален менаџер на Сакраменто КингсСпорт
Вести

Предраг Пеџа Стојаковиќ поставен за генерален менаџер на Сакраменто Кингс

Предраг Пеџа Стојаковиќ кој своевремено го носеше дресот и на Сакраменто Кингс, сега е поставен за генерален менаџер на тој…