ДНЕВЕН ХОРОСКОП 11.05.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 11.05.2018

Овен Правите се’ за да ги нагласите своите естетски вредности. Многумина од вас што се занимаваат со уметност ќе успеат…

Работна маса од соништата#Убав живот
Врвен дизајн

Работна маса од соништата

Grovemade Desk Collection е линија на стилизирани дрвени аксесоари за работни маси дизајнирани од Џо Менсфилд и Кен Томита од…

Рекордна сезона за Сити во ПЛСпорт
Вести

Рекордна сезона за Сити во ПЛ

Играчите на Манчестер Сити на претпоследниот натпревар оваа сезона со 3-1 го победија Брајтон, со што поставија три нови рекорди…

Тотенхем и наредната сезона во ЛШСпорт
Вести

Тотенхем и наредната сезона во ЛШ

Тотенхем синоќа славеше победа на Вембли над Њукасл од 1:0 и со минималната победа избраниците на Покетино обезбедија пласман во…

Симоне не го интересираат најавите за Гризман и БарселонаСпорт
Вести

Симоне не го интересираат најавите за Гризман и Барселона

Диего Симеоне истакна дека воопшто не го интересираат во моментот најавите дека Гризман може да ги напушти и да се…

Џенифер Лопез во блескав црвен фустан во шоуто на Џими ФелонШоу бизнис и трач
ВИСТИНСКА ДИВА

Џенифер Лопез во блескав црвен фустан во шоуто на Џими Фелон

Џенифер Лопез гостуваше во шоуто на Џими Фелон, каде учествуваше во смешен натпревар по танцување со славниот водител.48-годишната актерка и…

Шефшауен,синиот град во Мароко#Убав живот

Шефшауен,синиот град во Мароко

Мароко е нешто што се планира подолго време, а уште повеќе се помни откако ќе се вратите. Едно од местата…

Пенелопе Круз и Хавиер Бардем во крими-драмата за Пабло ЕскобарМузика и филм
ЕДВАЈ ЧЕКАМЕ!

Пенелопе Круз и Хавиер Бардем во крими-драмата за Пабло Ескобар

Долгоочекуваната крими-драма “Loving Pablo” во која главните улоги ги толкуваат сопружниците Хавиер Бардем и Пенелопе Круз полека пристигнува.  Делото на…

„Рамбо” добива петто продолжение!Музика и филм

„Рамбо” добива петто продолжение!

Филмскиот хит „Рамбо“ ќе добие ново продолжение. Силвестер Сталоне ги израдува сите обожаватели на славниот акционен класик, кога на својот…

Се породи Миранда КерШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ ЗА ИДНАТА МАЈКА

Се породи Миранда Кер

35-годишниот поранешен ангел на Victoria’s Secret, Миранда Кер и Еван Спигел имаат за што да се радуваат.роди здраво момче кое го…