ДНЕВЕН ХОРОСКОП 09.05.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 09.05.2018

ОВЕН Денес ќе бидете окупирани од љубовта. Ќе ви се случи една фатална средба и ќе се заљубите во истата…

Живописно катче во Стокхолм#Убав живот
Скандинавски дизајн

Живописно катче во Стокхолм

Основата за дизајнирање на овој модерен апартман зачинет со класични детали, бил живописниот имот од 17-от век, во стокхолмскиот “Стар…

Хјустон и Голден Стејт се финалистиСпорт
Вести

Хјустон и Голден Стејт се финалисти

Хјустон и Голден Стејт се финалисти на Западната конференција откако победија со идентичен резултат од 4-1 против Јута Џез и…

Серхи Роберто доби црвен картонСпорт
Вести

Серхи Роберто доби црвен картон

Големото шпанско дерби меѓу Барселона и Реал Мадрид кое се одигра во неделата донесе четири гола, но и голема борба,…

Вејн Руни си оди од Премиер лигата на крајот од оваа сезонаСпорт
Вести

Вејн Руни си оди од Премиер лигата на крајот од оваа сезона

Вејн Руни си оди од Премиер лигата на крајот од оваа сезона. Негова следна дестинација најверојатно ќе биде МЛС и…

Со што се храни Кортни Кардашијан?Шоу бизнис и трач
НАЈТЕНКАТА СТАРЛЕТА!

Со што се храни Кортни Кардашијан?

Кортни Кардашијан, која е на чекор до својот 40-ти роденден, признала дека има само 44 килограми. Во една од епизодите…

Вдовицата на Стив Џобс ги отворила вратите на новиот дом#Убав живот

Вдовицата на Стив Џобс ги отворила вратите на новиот дом

Лорен Пауел Џобс, вдовицата на Стив Џобс, купила вила во Сан Франциско во износ од 16,5 милиони долари. Овој луксузен…

BMW го претстави M5 COMPETITIONАвто-мото
БРАВО

BMW го претстави M5 COMPETITION

Од одделот на BMW кој е задолжен за производство на моделите со ознака M пристигна моќниот M5 Competition, кој може…

И Меган Маркл доби своја восочна фигура во Мадам ТисоШоу бизнис и трач
ИДЕНТИЧНА!

И Меган Маркл доби своја восочна фигура во Мадам Тисо

Меган Маркл доби своја восочна фигура во Мадам Тисо во Лондон. Восочното дело беше поставено во музејот непосредно пред нејзината…

Настапот на Eye Cue на првата полуфинална вечер на ЕвровизијаМузика и филм

Настапот на Eye Cue на првата полуфинална вечер на Евровизија

Вчера се претставивме 11-ти по ред, од 19 земји-учеснички во првата полуфинална вечер на 63-тото издание на Евровизија. Марија го…