Позната песната за првиот танц на принц Хари и МеганШоу бизнис и трач
Одличен избор

Позната песната за првиот танц на принц Хари и Меган

Принцот Хари и Меган за две недели ќе стапат во брак, а светот секојдневно е жеден за нови детали околу…

И бурмите вредни 5000евра готови за Александра и ФилипШоу бизнис и трач
Свадба е голема

И бурмите вредни 5000евра готови за Александра и Филип

Бурмите што идните младенци еден на друг ќе си ги стават на рака на 21. јуни е направен по желба…

Македонската кинематографија на 71. Кански филмски фестивалМузика и филм

Македонската кинематографија на 71. Кански филмски фестивал

Со еден филм во официјалната натпреварувачка програма, со четири најнови остварувања што ќе бидат прикажани на филмскиот маркет и со…

Луксузна оаза во Белизе#Убав живот
Едноставно прекрасно

Луксузна оаза во Белизе

Мирен станбен комплекс создаден за сите оние кои што трагаат по своето место во рајот наречен Белизе. Вака најкратко би…

Ријана објави селфи истакнувајќи ги градитеШоу бизнис и трач

Ријана објави селфи истакнувајќи ги градите

Ријана на својот Инстаграм профил објави провокативна фотографија која собра три милиони лајкови. Ријана објави селфи каде во преден план…

Јелена Карлеуша со гол задник им постави прашање на фановитеШоу бизнис и трач
Секси

Јелена Карлеуша со гол задник им постави прашање на фановите

Јелена Карлеуша повторно ги запали социјалните мрежи откако објави провокативна фотографија од нејзиниот гол задник. Јелена објави црно бела фотографија…

Кими Раиконен е незагрижен околу шпекулациите за неговата иднинаАвто-мото
Вести

Кими Раиконен е незагрижен околу шпекулациите за неговата иднина

Кими Раиконен е незагрижен околу шпекулациите за неговата иднина кои се повторуваат секоја година и е убеден дека ќе потпише…

Енис Барди влезе меѓу петте играчи кои успеале да постигнат пет гола од слободен ударСпорт
Вести

Енис Барди влезе меѓу петте играчи кои успеале да постигнат пет гола од слободен удар

Енис Барди даде гол од слободен удар во 59 минута за да го зголеми резултатот на 2:0. Ова беше негов…

Венгер: И понатака ќе бидам активенСпорт
Вести

Венгер: И понатака ќе бидам активен

Арсен Венгер се збогуваше со навивачите кои долго го подржуваа но и критикуваа, тој се прости од навивачите на Емирати.…

И Џенифер Лопез со Алекс Родригез беа на Мет галатаШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНИ!

И Џенифер Лопез со Алекс Родригез беа на Мет галата

Џенифер Лопез и Алекс Родригез не го пропуштија МЕТ балот. Парот беше дел од „армијата“ славни личности кои парадираа на…