ДНЕВЕН ХОРОСКОП 08.05.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 08.05.2018

ОВЕН Денес ќе морате брзо да реагирате и да донесете одлука која нема да биде едноставна. Досега се двоумевте што…

Дали би живееле во ваква куќа?#Убав живот
Рај на земјата

Дали би живееле во ваква куќа?

Овие екстравагантни имоти ширум Шпанија пропаѓаат. Нивните сопственици одлучија да ги продадат, а цените им се од 1,4 до 17,8…

Рамос го нападна МесиСпорт
Вести

Рамос го нападна Меси

Иако без некое големо резулатско значење, синоќешното Ел Класико донесе многу нервоза, тензија и битка за секоја педа од теренот.…

И Клоп со подршка за ФергусонСпорт
Вести

И Клоп со подршка за Фергусон

Очите на спортскиот свет се вперени во Сер Алекс Фергусон кој мораше да замине на итна операција после излив во…

Рибери ја продолжи соработката со Баерн на уште една годинаСпорт
Вести

Рибери ја продолжи соработката со Баерн на уште една година

Франк Рибери денеска официјализираше нова соработка со неговиот актуелен клуб на уште една сезона. Рибери во Баерн Минхен е цела…

Први фотографии од Клое Кардашијан по породувањетоШоу бизнис и трач
Згодна мама

Први фотографии од Клое Кардашијан по породувањето

Викендов Клое Кардашијан е забележана како шета низ Кливленд со количка во која Тру е покриена со кебенце, бидејќи очигледно…

Кој е татко на бебето на Кајли Џенер?Шоу бизнис и трач
Драма

Кој е татко на бебето на Кајли Џенер?

Кајли Џенер по секоја цена се обидува да ја сочува приватноста на својата ќеркичка Сторми, но фановите на Кардашијан-Џенер кланот…

Три бенда и три невестински фустани на свадбата на Александра и ФилипШоу бизнис и трач

Три бенда и три невестински фустани на свадбата на Александра и Филип

Александра Пријовиќ  следниот месец ќе стапи во  брак со Филип Живојиновиќ, а во екот на подготовка на нивната свадба пејачката…

Информации околу состојбата на ФергусонШоу бизнис и трач

Информации околу состојбата на Фергусон

Како што објавува весникот Irish Times состојбата на Сер Алекс Фергусон, легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед по операцијата на мозокот и…

Крис Пол ќе го носи Хјустон до финале на ЗападотСпорт
си го бива

Крис Пол ќе го носи Хјустон до финале на Западот

Тимот на Хјустон Рокетс успеа да го порази тимот на Јута Џез во полуфиналната серија и да поведе со 3:1,…