Повторно во мода,стабилни потпетици за удобностЖивот
едноставни и лесни

Повторно во мода,стабилни потпетици за удобност

Модните текови ја лансираа блок-потпетицата на самиот врв на светската популарност која е резултат на удобните трендови, првенствено во вид…

Новите патики на Nike, NASA Nike Air Force 1Занимливости
предобри!

Новите патики на Nike, NASA Nike Air Force 1

Компанијата Nike создава работи кои се поврзани со бескрајната вселена и галактичките теми, а овој пат популарниот спортски бренд сакал…

Кој е е најпродаваниот паметен телефон од почетокот на оваа година?!Мобилни и технологија
претпоставувавме

Кој е е најпродаваниот паметен телефон од почетокот на оваа година?!

И покрај бројните предвидувања, iPhone X е продаден во 16 милиони примероци што го прави најпродаваниот паметен телефон во првиот…

Каде ќе оди Гризман?Спорт
очекувано?!

Каде ќе оди Гризман?

Луис Суарез изминатата вечер беше дел од спортската програма  „Ринкон“, во кое што даде една своја најава за „Ел Класико“…

Лазаров и Хумел повторни партнери до 2023 годинаСпорт
нека му е со среќа

Лазаров и Хумел повторни партнери до 2023 година

Нашиот најдобар ракометар, Кирил Лазаров ја продолжи соработката со скандинавскиот спортски бренд „Хумел“ до 2023 година од како Лазаров за…

Карлеуша проговори за образовниот систем во СрбијаШоу бизнис и трач
Цеца не спаѓа во тоа

Карлеуша проговори за образовниот систем во Србија

Деновиве на интернет се пушта слика од учебник од петто одделение, на која можат да се прочитаат стиховите на Светлана…

Свадбените торти на кралските семјства на аукцијаШоу бизнис и трач

Свадбените торти на кралските семјства на аукција

Венчавката на Принцот Хари и Меган Маркл која ќе се одржи на 19 мај во јавноста возбудата се повеќе расте.…

Кајли Џенер е највлијателната личност на социјалните мрежиШоу бизнис и трач

Кајли Џенер е највлијателната личност на социјалните мрежи

Кајли Џенер ја презеде титулата на највлијателна личност на социјалните мрежи. Само една нејзина објава вреди милион долари. Со повеќе…

Џиџи и Vogue мораа да се извинат поради насловнатаШоу бизнис и трач

Џиџи и Vogue мораа да се извинат поради насловната

Џиџи Хадид и италијанското издание на Vogue се извинија поради насловната на мајскиот број на која позната манекенка е фотографирана…

Ана Николиќ ја спреми ќеркичката за летен одморШоу бизнис и трач
Преслатко

Ана Николиќ ја спреми ќеркичката за летен одмор

Откако пред девет месеци се породи познатата пејачка Ана Николиќ секојдневно ги изненадува своите фанови објавувајќи фотографии од нејзината ќерка…