ДНЕВЕН ХОРОСКОП 01.06.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 01.06.2018

Овен Правите се’ за да ги нагласите своите естетски вредности. Многумина од вас што се занимаваат со уметност ќе успеат…

Рајот наречен „Paradisus Resort“#Убав живот
Егзотика

Рајот наречен „Paradisus Resort“

Во луксузните одморалишта „Paradisus Resort“, гостите можат да доживеат едно комплетно ново искуство на неизмерен луксуз и безгрижно уживање покрај…

Лина Ѓорческа се пласираше во четвртфиналето на фјучрсот во ОбидосСпорт
Вести

Лина Ѓорческа се пласираше во четвртфиналето на фјучрсот во Обидос

Лина Ѓорческа успеа да се пласира во четвртфиналето на фјучрсот во Обидос, Португалија што се игра за награден фонд од…

Македонските ракометарки повторно без пласман на ЕПСпорт
Вести

Македонските ракометарки повторно без пласман на ЕП

Женската ракометна репрезентација на Македонија по поразот од Шведска со резултат 20-32,  дефинитивно ги загуби шансите за пласман на Европското…

Зидан го напушта Реал Мадрид!Спорт
Вести

Зидан го напушта Реал Мадрид!

По три успешни години во кои со клубот освои апсолутно се, Зидан одлучи да се повлече, а Реал сега е…

Победникот на Евровизија од Шведска стана таткоШоу бизнис и трач

Победникот на Евровизија од Шведска стана татко

Победникот на Евровизија од 2015 година Швеѓанецот Манс Зелмерлов пред неколку дена стана татко. Пејачот на песната  Heroes, кој пред…

SEAT е спонзор на фудбалската репрезентација на ШпанијаАвто-мото

SEAT е спонзор на фудбалската репрезентација на Шпанија

SEAT станува официјален автомобилски бренд на националната фудбалска репрезентација на Шпанија и еден од главните спонзори за време на Светското…

Поранешната сопруга на Силвестер Сталоне е бременаШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Поранешната сопруга на Силвестер Сталоне е бремена

Бригит Нилсен со фотографија сподели дека е во блажена состојба. 54-годишната актерка од Данска, која е и поранешна сопруга на…

Лука бара Наташа Беквалац да му врати 20 милиони динариШоу бизнис и трач

Лука бара Наташа Беквалац да му врати 20 милиони динари

Сопругот на пејачката Наташа Беквалац, Лука Лазукиќ која беше претепана од него минатиот месец сега ја тужи пејачката. Тој преку…

Како изгледала Цеца на својата матурска забава?!Шоу бизнис и трач

Како изгледала Цеца на својата матурска забава?!

Цеца Ражантовиќ на нејзината официјална страна на Инстаграм споделила фотографија од 1991 година. Некои шпекулираат дека токму ова е нејзината…