300 милиони долари плус за компанијата на „Кока-Кола“Шоу бизнис и трач
гиганти!

300 милиони долари плус за компанијата на „Кока-Кола“

„Кока-Кола“ ги надмина очекувањата на „Волстрит“ кога вкупните приходи на компанијата пораснаа околу 300 милиони долари. Процените се дека добрите…

Марсеј на чекор од финалето во ЛионСпорт
ќе биде густо!

Марсеј на чекор од финалето во Лион

Екипата на Арсенал не ја искористи предноста од домашниот терен и одигра само 1-1 против Атлетико Мадрид во првиот натпревар…

Патики направени од гума за џвакање!Занимливости
дали би ги носеле?

Патики направени од гума за џвакање!

Тешко разградлив отпад дефинитивно се гумите за џвакање кои веќе со децении се забава за вашата вилица и освежувач на…

Нова книга доаѓа од авторот на „Игра на тронови”Занимливости
сигурно ќе биде добро

Нова книга доаѓа од авторот на „Игра на тронови”

Американскиот писател Џорџ Р. Р. Мартин, кој е автор на серијата новели „A Song of Ice and Fire” започна нов…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 27.04.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 27.04.2018

Овен Завршете ги важните работи, разговори и состаноци. Ќе бидете многу уверливи и успешно ќе се залагате за сопствените идеи.…

Емили Ратајковски повторно во провокативно издание!Мода и убавина
СЕКОГАШ ПРОВОКАТИВНА!

Емили Ратајковски повторно во провокативно издание!

26-годишниот модел повторно ги „запали“ своите следбеници во Инстаграм со гола снимка. Според текстот, фотото е направено во Њујорк, а…

Аврил Лавињ после долго време се појави на јавен настанШоу бизнис и трач
СЕ ВРАЌА ВО ШОУ БИЗНИСОТ

Аврил Лавињ после долго време се појави на јавен настан

Аврил Лавињ во изминатиот период беше отсутна од музичката сцена поради лекување од Лајмска болест. 33-годишната пејачка сега се враќа со…

Што треба да знаете ако го полните вашиот телефон преку ноќ?Мобилни и технологија
ДА ДОЗНАЕМЕ НЕШТО ПОВЕЌЕ...

Што треба да знаете ако го полните вашиот телефон преку ноќ?

Еден од најголемите проблеми на голем број корисници на паметни телефони е батеријата, па денес можеме да бидеме среќни ако…

„Печатеното“ возило тежи само 450 килограмиАвто-мото
ДО КАДЕ СТИГНА ТЕХНОЛОГИЈАТА...

„Печатеното“ возило тежи само 450 килограми

Во суштина, ова не е нова идеја, но досега таквата технологија се користела само во концепти. Кинеската компанија Polymaker и…

Меланија Трамп доби фигура во „Мадам Тисо“Шоу бизнис и трач
БРАВО!

Меланија Трамп доби фигура во „Мадам Тисо“

Музејот „Мадам Тисо“ во Њујорк ја откри восочната фигура од Меланија Трамп, а фотографиите од скулптурата експресно се распространија на…