Ал Пачино во главна улога во „Ирецот” на Мартин СкорсезеМузика и филм
опасно филмче

Ал Пачино во главна улога во „Ирецот” на Мартин Скорсезе

Престојниот мафијашки еп на Мартин Скорсезе , „Ирецот”, ја раскажува вистинската приказната за платениот убиец Френк Ширан (Роберт Де Ниро)…

Холивудскиот пар и по 20 години се лудо вљубени еден во друг!Шоу бизнис и трач
правата љубов нема граници

Холивудскиот пар и по 20 години се лудо вљубени еден во друг!

Актерскиот пар Кетрин Зета-Џонс и Мајкл Даглас се заедно од дамнешната 1998 година,а помеѓу партнерите има дури 25 години разлика.…

Ил Феномено признал што му се случило вечерта пред финалето со Франција!Спорт
мистеријата е решена

Ил Феномено признал што му се случило вечерта пред финалето со Франција!

Роналдо Луис Назарио да Лима, познат како Ил Феномено е еден од најголемите напаѓачи кои некогаш сме ги гледале и кога…

Патишта од виножитоЗанимливости

Патишта од виножито

Фотограф и режисер, Даниел Меркаданте, знае како да донесе бои и магија во досадните пејзажи. Тој слика виножитни патеки користејќи…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 01.04.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 01.04.2018

Овен Моменталната ситуација е без поголеми промени во однос на претходните денови. Односите на работното место се напнати. Обрнете опголемо…