Викторија Бекам во шик издание со ќеркичката Харпер и двата сина на аеродромШоу бизнис и трач

Викторија Бекам во шик издание со ќеркичката Харпер и двата сина на аеродром

Викторија Бекам велигденските празници ќе ги помине во САД со семејството. 43-годишната дизајнерка беше фотографирана на аеродром заедно со 6-годишната…

Ким Кардашијан ги истакна облините во креација од ВерсачеШоу бизнис и трач
СЕКСИ

Ким Кардашијан ги истакна облините во креација од Версаче

Ким Кардашијан ја лансираше новата линија шминки, „KKWxMario“, за која соработуваше со Марио Дедивановиќ, мејкап артист кој долги години се…

Разводот помеѓу Џоли и Пит ќе се финализира за неколку неделиШоу бизнис и трач

Разводот помеѓу Џоли и Пит ќе се финализира за неколку недели

Актерската двојка Анџелина Џоли (42) и Бред Пит (54) разводот го најавија уште во септември 2016 година, а по долготрајната…

Расцветаната Јапонија во пролетЗанимливости

Расцветаната Јапонија во пролет

Јапонија е преубава во пролет со своите расцутени црешови дрвја. Уживајте во погледот!!!  

Дневен хороскоп за ПОНЕДЕЛНИК (2.4.2018)Хороскоп
како се наклонети вашите ѕвезди..

Дневен хороскоп за ПОНЕДЕЛНИК (2.4.2018)

Дознајте каков ден ве очекува! Овен (21. 3 – 20. 4) Љубов: По обичај, се поставувате супериорно во однос на…

Xiaomi има одличен сопствен „гејминг“ лаптопМобилни и технологија
врвни перформанси!

Xiaomi има одличен сопствен „гејминг“ лаптоп

Кинеската компанија Xiaomi и официјално влезе во светот на „гејмингот“ со претставувањето на новиот гејмерски лаптоп едноставно наречен Mi Gaming…

Актерот од How I Met Your Mother ја потврдил контроверзната теорија за популарната серијаМузика и филм
сепак само теории

Актерот од How I Met Your Mother ја потврдил контроверзната теорија за популарната серија

Помина четири години од како беше емитувано финалето на хит серијата “Како ја запознав мајка ви” (How I Met Your…

Ќерката на познатиот модел ќе ве остави без зборови!Убавици
преубава!

Ќерката на познатиот модел ќе ве остави без зборови!

19 годишната Сејлор Ли Бринкли-Кук, ќерка на познатиот супермодел Кристи Бринкли започнала да чекори по стапките на својата мајка и…

Адеми горд на својот избор, Македонија пред Хрватска!Спорт
одличен играч

Адеми горд на својот избор, Македонија пред Хрватска!

Аријан Адеми работи се враќа со полна пареа на фудбалските терени по непосакуваната суспензија која ја заработи поради допинг, а…

Титулата за  “Светски градски автомобил на годината” оди кај Volkswagen PoloАвто-мото
Совршен дизајн..

Титулата за “Светски градски автомобил на годината” оди кај Volkswagen Polo

Најновата генерација на Volkswagen Polo ја освои наградата “Светски градски автомобил на годината” на Саемот во Њујорк. Светските награди за…