Раул Гонзалес претпазлив пред реваншот со КилСпорт
Вести

Раул Гонзалес претпазлив пред реваншот со Кил

Раул Гонзалес се надева на втор пласман во низа на завршниот турнир од Лигата на шампионите. Бранителот на титулата има…

Златан Ибрахимовиќ одлучи да не настапи на СП во РусијаСпорт
Вести

Златан Ибрахимовиќ одлучи да не настапи на СП во Русија

После најавите на Ибрахимовиќ дека би можел да настапи за Шведска на Светското првенство во Русија, се чини дека нема…

Несебични дела на добрина ширум Македонија – стотици хумани граѓани забележани како делат млеко на случајни минувачиПРЕС

Несебични дела на добрина ширум Македонија – стотици хумани граѓани забележани како делат млеко на случајни минувачи

Изминативе неколку дена низ улиците, парковите, маркетите и практично на секакви локации во сите градови низ државата, беа забележани повеќе…

Авичи извршил самоубиствоШоу бизнис и трач
Тажен крај

Авичи извршил самоубиство

Пред неколку денови, светот гo потресе трагичната вест за смрта на диџејот Авичи. Неговите близок тим во оваа пригода бараа…

Џенифер Лопез во уникатна креација на Zuhair MuradШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е!

Џенифер Лопез во уникатна креација на Zuhair Murad

Пејачката Џенифер Лопез беше главна ѕвезда на прославата “Time 100 Gala” во Њујорк, со впечатлив и атрактивен стајлинг успеа да предизвика…

Анастасија Ражнатовиќ: Поради ова жените ми завидуваат, а мажите обожаваат!Шоу бизнис и трач
СЕКОЈ НА СВОЈ НАЧИН...

Анастасија Ражнатовиќ: Поради ова жените ми завидуваат, а мажите обожаваат!

Анастасија Ражнатовиќ одамна ја доведе својата линија до перфекција и сега ужива во комплиментите кои ги добива на сметка на…

Меланија Трамп го слави 48-иот роденденШоу бизнис и трач
СРЕЌЕН НЕКА И Е!

Меланија Трамп го слави 48-иот роденден

Меланија на 16. години почнала да се занимава  со манекенство, откако во 1992 година ја освоила титулата на прва придружничка на Мис…

Нов хит, салата со јагодиЗдравје и Фитнес
ММММ...

Нов хит, салата со јагоди

Кога ви се вечера нешто „light“ или сакате да намалите килограми, салата е најдобра опција. Уште па кога ќе си купите малку…

Откриено името на малиот принц!?Шоу бизнис и трач
НАМЕРНО ИЛИ НЕ ...

Откриено името на малиот принц!?

Додека светот шпекулира за името на новородениот принц и обожавателите прогнозираат во обложувалниците, голема е веројатноста сајтот на кралското семејство…

Погледнете го последниот трејлер за филмот „Светот Јура 2”Музика и филм
одлична најава!

Погледнете го последниот трејлер за филмот „Светот Јура 2”

Последниот трејлер за филмот што очекува светска премиера во јуни, излезе пред неколку дена, а темата на „Светот Јура: Паднатото…