Уште денес важат саемските попусти во салоните на Југоекспорт СтилЗанимливости

Уште денес важат саемските попусти во салоните на Југоекспорт Стил

Македонскиот синоним за квалитет на мебел, Југоекспорт Стил информира дека денес е последниот ден на овогодинешниот Саем за мебел кој…

Роналдо и понатаму пати за Ирина ШајкШоу бизнис и трач
Љубов

Роналдо и понатаму пати за Ирина Шајк

Кристијано Роналдо се уште жали за Ирина Шајк, потврдуваат пријатели на фудбалерот. Кристијано и Ирина својата врска ја започнаа уште…

Кралицата Елизабета го прослави својот роденден, следи прослава на уште еденЗанимливости
Нека и е среќен

Кралицата Елизабета го прослави својот роденден, следи прослава на уште еден

Само два дена пред да се роди нејзиниот правнук, кралицата Елизабета втора го прослави својот 92 роденден, но секако ова…

Девојката на Нејмар објави провокативна фотографијаШоу бизнис и трач
Згодна

Девојката на Нејмар објави провокативна фотографија

Бруна Маркезине, девојката на Нејмар, со нова фотографија на Instagram ги излуде своите фанови. Бруна опседната е со добриот изглед…

Нов освежителен десерт – Киви коцкиЗдравје и Фитнес
МММ....

Нов освежителен десерт – Киви коцки

Новиот летен здрав десерт кој стана хит низ светот. Потребни состојки: 300гр бисквити 0,5л млеко (плус малку млеко за потопување) 5…

Како Алесандра Амбросио го започнува својот ден?!Мода и убавина
ДА ПРИМЕНИМЕ НЕШТО...

Како Алесандра Амбросио го започнува својот ден?!

Алесандра Амбросио за CDG откри како изгледа нејзината beauty рутина, што јаде и како останува во форма. Денот обично гозапочнува…

Бали – луксузна дестинација за венчавки#Убав живот
УБАВИНИ!

Бали – луксузна дестинација за венчавки

Ако некогаш сте размислувале за венчавка на далечна дестинација, тогаш веројатно сте имале проблем да ја одберете таа која е…

Модната икона Брижит Бардо во најблескавото изданиеМода и убавина
НЕ СМЕ ЈА ЗАБОРАВИЛЕ...

Модната икона Брижит Бардо во најблескавото издание

Познатата француска актерка, осумдесет и три годишната Брижит Бардо, претставувашe икона на убавина во минатиот век. Таа е една од…

Неделен хороскопХороскоп

Неделен хороскоп

Што ни подготвија ѕвездите за периодот 30-ти април до 6-ти јули, прочитајте во неделниот хороскоп. Овен – Ве очекува една…

Mercedes-AMG E 53, наследник на моделот E 43Авто-мото
врв!

Mercedes-AMG E 53, наследник на моделот E 43

Mercedes-AMG E 53 4MATIC+ ќе го замени стариот E 43. E 53 е достапен како лимузина и караван, а неговиот…