Ким Кардашијан повторно објави голи фотографииШоу бизнис и трач
СЕПАК Е ДОБРА ИДЕЈАТА ...

Ким Кардашијан повторно објави голи фотографии

Најпознатата старлета Ким Кардашијан Вест со своите најнови голи фотографии најавува лансирање на новиот парфем KKW Body чие шишенце ќе…

4 рецепти за вкусни мафиниЗдравје и Фитнес
ПРЕКРАСНИ!

4 рецепти за вкусни мафини

Мафините станаа омилен десерт на многу домаќинки. Се подготвуваат лесно, не бараат посебни знаења и им се допаѓаат на сите…

Највлијателните луѓе во светот се собраа на „Time 100 Gala“Шоу бизнис и трач

Највлијателните луѓе во светот се собраа на „Time 100 Gala“

Малку откако списанието „Time“ го објави годинешниов рејтинг на највлијателните луѓе во светот, дел од нив се собраа на традиционалната…

Џеј Ло купи стан на 36. кат со поглед на Централ ПаркЗанимливости
ВИСТИНСКО МЕСТО ЗА УЖУВАЊЕ

Џеј Ло купи стан на 36. кат со поглед на Централ Парк

Пејачката Џенифер Лопез и нејзиниот партнер Алекс Родригез се подновија со стан во срцето на Њујорк. Луксузниот апартман во кој…

Меланија Трамп прекрасна на првата државна вечера во Белата куќаШоу бизнис и трач
ДАМА!

Меланија Трамп прекрасна на првата државна вечера во Белата куќа

Меланија и Доналд Трамп вчера ја организираа својата прва државна вечера во Белата куќа. На свеченоста, почесни гости беа Емануел…

Зидан: Спремни сме за БаернСпорт
Вести

Зидан: Спремни сме за Баерн

Реал Мадрид вечерва во Минхен ќе го одигра првиот меч од полуфиналето во Лигата на шампионите против Баерн. Актуелниот шампион…

Вечер за памтење за Милнер и ЛиверпулСпорт
Вести

Вечер за памтење за Милнер и Ливерпул

Сите фудбалери на Ливерпул заслужуваат честитки за чудата што ги прават во Лигата на шампионите оваа сезона. Црвените не се…

Ченинг Тејтум тешко се прилагодува на разделбата со сопругата!Шоу бизнис и трач
сигурно е така!

Ченинг Тејтум тешко се прилагодува на разделбата со сопругата!

Ченинг Тејтум има потешкотии да се навикне на неговиот нов  живот како самец, откако го објави разделувањето од сопругата Џена…

Рома „изгоре“ на „Енфилд Роуд“ со 5-2 од премиерлигашот Ливерпул!Спорт
ги наполнија!

Рома „изгоре“ на „Енфилд Роуд“ со 5-2 од премиерлигашот Ливерпул!

Тимот на Ливерпул направи голем исчекор кон финалниот меч во Киев во Лигата на шампионите, откако вчера вечерта во првата…

Емина Јаховиќ откри дека добро се чувствува по разводотШоу бизнис и трач

Емина Јаховиќ откри дека добро се чувствува по разводот

Емина Јаховиќ откри дека добро се чувствува по одлуката да се разведе од Мустафа Сандал. Емина оваа одлука ја донела…