Двејн Џонсон стана таткоШоу бизнис и трач
Лепотица на тато

Двејн Џонсон стана татко

Тиана Гиа Џонсон дојде на овој свет како сила од природата и нејзината мајка ги издржа болките и се породи…

Кејт Мидлтон мора да ги почитува овие правила по породувањетоЗанимливости
Интересно

Кејт Мидлтон мора да ги почитува овие правила по породувањето

Британското кралско семејство, како и за сите посебни пригоди, така и за раѓањето на новите членови има посебни правила. Кејт…

Огнен Амиџиќ и го честита роденденот на својата сопруга во свој стилШоу бизнис и трач
Грдо

Огнен Амиџиќ и го честита роденденот на својата сопруга во свој стил

Огнен Амиџиќ на социјалните мрежи и го честиташе роденденот на својата сопруга Даниела Димитровска, но од еден детаљ се згрозија…

Кејт излезе од болница, први фотографии од малиот принцШоу бизнис и трач

Кејт излезе од болница, први фотографии од малиот принц

Само седум часа по породувањето, војвотката од Кембриџ, Кејт излезе со бебето од лондонската болница придружувана од сопругот принцот Вилијам.…

Том Харди и Марвел го претставуваат трејлерот за филмот ВеномМузика и филм
Екстра

Том Харди и Марвел го претставуваат трејлерот за филмот Веном

Долгоочекуваниот филм со Том Харди во главната улога, Веном, конечно пристигнува, а Марвел продукцијата денес го објави првиот трејлер. Филмот…

Уникатен минималистички дизајн на кафе бар во Виетнам#Убав живот
Необично убаво

Уникатен минималистички дизајн на кафе бар во Виетнам

Кафе барот “F-coffee” во Виетнам е одличен пример на модерната минималистичка архитектура која е постигната со употреба на едноставни дизајни.…

Бејл кариерата ја продолжува во Италија?Спорт
Вести

Бејл кариерата ја продолжува во Италија?

Герет Бејл би можел да го напушти својот тим на крајот од сезоната, но, како што стојат работите, нема да…

Бергер: Порше размислува за влез во Формула 1Авто-мото
Вести

Бергер: Порше размислува за влез во Формула 1

Герхард Бергер тврди дека Порше размислува за влез во Формула 1. Неодамна се појавија снимки од успешниот обид на Порше…

Навивачите на Арсенал јасно порачаа кого не сакаат за следен тренер на клуботСпорт
Вести

Навивачите на Арсенал јасно порачаа кого не сакаат за следен тренер на клубот

Арсен Венгер пред неколку дена соопшти дека по крајот на оваа сезона ќе го напушти Арсенал каде што помина 22…

Сестрите Кендал и Кајли Џенер со нова колекција на костими за капењеМода и убавина
ИНТЕРЕСНИ КОМБИНАЦИИ

Сестрите Кендал и Кајли Џенер со нова колекција на костими за капење

Популарните сестри Кендал и Кајли Џенер повторно привлекуваат внимание со дизајнерските подвизи , а во пресрет на летото, подготвија нова…