Убавица која знае како да заработи од својот изглед!Убавици
Бизнисменка

Убавица која знае како да заработи од својот изглед!

Една од најатрактивните жени на Инстаграм, која е позната по објавувањето на провокативни фотографии, научила како да ја искористи својата…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 24.04.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 24.04.2018

Овен Вашиот партнер ќе биде задоволен доколку ја оставите вашата тврдоглавост на страна и почнете да ги исполнувате неговите желби.…

Шарапова призна дека има недостиг на самодовербаСпорт
Екстра

Шарапова призна дека има недостиг на самодоверба

Марија Шарапова призна дека има недостиг на самодоверба. Шарапова претрпе 15-месечна казна за користење на мелдониум и се врати на…

Кевин Стротман: Спремни сме со нова тактика за СалахСпорт
Вести

Кевин Стротман: Спремни сме со нова тактика за Салах

Кевин Стротман добро знае од каде доаѓа најголемата опасност по голот на неговиот тим. Рома и Ливерпул утре ќе се…

Јувентус во проблеми во финишот на сезонатаСпорт
Вести

Јувентус во проблеми во финишот на сезоната

Јувентус си ја искомплицира работата во финишот од сезоната и можно е да остане без титула во Серија А. Во…

Поранешната девојка на Авичи се прости од негоШоу бизнис и трач

Поранешната девојка на Авичи се прости од него

Поранешната девојка на Авичи се огласи на Instgram, откако во петокот се прошири веста за неговата смрт на само 28-годишна…

Семејството на Ана Николиќ наскоро со уште еден членШоу бизнис и трач
Нека е со среќа

Семејството на Ана Николиќ наскоро со уште еден член

Ана Николиќ на социјалните мрежи објави убави вести со што ги изненади сите фанови. Нивното семејство наскоро ќе добие нов…

Добиени резултатите од обдукцијата на АвичиШоу бизнис и трач
Жално

Добиени резултатите од обдукцијата на Авичи

По смртта на Авичи над неговото тело биле направени две обдукции, а шведската телевизија SVT дојде до ексклузивните резултати од…

Што знае Facebook за луѓето кои немаат профил?Мобилни и технологија

Што знае Facebook за луѓето кои немаат профил?

Уште од минатиот месец главната тема на разговор е Фејсбук и неговите правила за приватност на корисниците. Но, по разговорите…

Спречена продажбата на „Фрида Барби“Шоу бизнис и трач

Спречена продажбата на „Фрида Барби“

Роднини на познатата мексиканска уметница Фрида Кало соопштија дека успеале да ја спречат продажбата на куклата „Фрида Барби“ до завршување…