50-годишниот Даниел Крег и Рејчел Вајс го очекуваат првото заедничко детеШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

50-годишниот Даниел Крег и Рејчел Вајс го очекуваат првото заедничко дете

Даниел Крег и Рејчел Вајс имаат за што да се радуваат. 50-годишниот актер, познат по улогата на Џејмс Бонд, и…

Поткровје во Берлин кое е вистинско ремек-дело#Убав живот
Индустриски дизајн

Поткровје во Берлин кое е вистинско ремек-дело

Поткровјата сами по себе имаат одреден шарм, а ова елегантно поткровје со изразено влијание на индустрискиот дизајн е особено воодушевувачко.…

Новак Ѓоковиќ: Ќе соработувам со Маријан ВајдаСпорт
Екстра

Новак Ѓоковиќ: Ќе соработувам со Маријан Вајда

Лутањето на Новак Ѓоковиќ со тренерите продолжува, но изгледа дека барем во следните два месеца ќе биде мирен. Денеска тој…

Џенифер Лопез во креација од сопругата на Харис ЏиновиќШоу бизнис и трач
КОГА УБАВО И СТОЈАТ...

Џенифер Лопез во креација од сопругата на Харис Џиновиќ

Џенифер Лопез е голем обожавател на модните дела на Мелина Џиновиќ.48-годишната пејачка повторно блесна во креација од брендот Hamel, зад…

Магазинот „Пипл“ ја прогалси Пинк за најубава жена за 2018 годинаМузика и филм
НАВИСТИНА Е ПРЕКРАСНА

Магазинот „Пипл“ ја прогалси Пинк за најубава жена за 2018 година

Магазинот „Пипл“ оваа година, меѓу бројни славни убавици, ја прогласи пејачката Пинк за најубава жена во светот за 2018 година.…

Клоп: Ајде на терен да излеземе сите голиСпорт
Вести

Клоп: Ајде на терен да излеземе сите голи

Ливерпул ја елиминираше екипата на Манчестер Сити во четврт-финалето од Лигата на шампионите, а Клоп откри што им порачал на…

Златан Ибрахимовиќ нема да игра за Шведска на Светското првенство во РусијаСпорт
Вести

Златан Ибрахимовиќ нема да игра за Шведска на Светското првенство во Русија

Златан Ибрахимовиќ нема да игра за Шведска на Светското првенство во Русија, потврди селекторот Јане Андерсон. Ибрахимовиќ во изминатите неколку…

5 правила за вистински господин како Том ФордМода и убавина
ДА НАУЧИМЕ НЕШТО...

5 правила за вистински господин како Том Форд

Досега доста имаме пишувано за златните совети на Том Форд за машкиот моден стил, а денеска ќе ви ги предложиме неговите…

Вака изгледа Кен од реалноста на плажаШоу бизнис и трач
Лошо

Вака изгледа Кен од реалноста на плажа

34-годишниот „Кен од реалноста“ или Родриго Алвес веќе години наназад прави пластични операции за кои има потрошено и до 500.000 фунти. Последната…

Кајли Џенер објави нови видеа од ќерката СтормиШоу бизнис и трач
Преслатка

Кајли Џенер објави нови видеа од ќерката Сторми

По викендот поминат во Коачела, Кајли Џенер се врати на мајчинските одговорности , а нејзините следачи на социјалните мрежи се…