Викторија Бекам го прослави својот 44 роденден, следуваа критикиШоу бизнис и трач

Викторија Бекам го прослави својот 44 роденден, следуваа критики

Викторија Бекам во Лос Анџелес заедно со своето семејство го прослави својот 44 роденден, а таа наместо честитки доби лавина…

Меланија Трамп феноменална во совршен летен фустанШоу бизнис и трач
ВИСТИНСКА ДАМА!

Меланија Трамп феноменална во совршен летен фустан

Меланија и Доналд Трамп се сретнаа со јапонскиот премиер Шинзо Абе и неговата сопруга Аки во Палм Бич, Флорида.Двајцата лидери…

Фотографија | Урбаната убавина на Хонг КонгЗанимливости

Фотографија | Урбаната убавина на Хонг Конг

„24 часа Хонг Конг“ е воодушевувачки серијал на Карл Хаб. Преку неговиот објектив, фотографот ни покажува контраст на овој интеркултурен…

По 35 години отворено кино во Ријад, Саудиска АрабијаМузика и филм

По 35 години отворено кино во Ријад, Саудиска Арабија

Со кино проекција на американскиот филм Black Panther, во Ријад денеска беше отворена првата кино сала во Саудиска Арабија по…

Меган Маркл и принцот Хари на форум на млади во ЛондонШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНИ!

Меган Маркл и принцот Хари на форум на млади во Лондон

Меган Маркл и принцот Хари беа на средба со делегати на Commonwealth Youth Forum (Форум на млади од Комонвелтот) во…

Смрт на судијата го одложи смирувањето на Цеца и ЈКШоу бизнис и трач
Ќе имаат друга прилика

Смрт на судијата го одложи смирувањето на Цеца и ЈК

Светлана Цеца Ражнатвоиќ и Јелена Карлеуша се сретнаа во Првиот основен суд во Белград, каде се појавија на рочиште поради…

Објавени нови фотографии од повредите на Наташа Беквалац по нападот на сопруготШоу бизнис и трач
БЕЗ КОМЕНТАР...

Објавени нови фотографии од повредите на Наташа Беквалац по нападот на сопругот

Наташа Беквалац минува низ пеколен период. 37-годишната српска пејачка беше брутално претепана од сопругот Лука Лазукиќ, само месец и половина…

Анџелина Џоли итно хоспитализиранаШоу бизнис и трач
Брзо оздравување

Анџелина Џоли итно хоспитализирана

Австралискиот NW објави дека Анџелина Џоли била итно хоспитализирана поради лошата здравствена состојба и општата исцрпеност. Неделникот пишува дека 42…

Клои Кардашијан доживеала нервен слом по породувањетоШоу бизнис и трач

Клои Кардашијан доживеала нервен слом по породувањето

Неколку дена откако го родила своето прво дете, по прељубничкиот скандал поради нејзиното момче и татко на ќерката Тру, Тристан…

Дали Меган Маркл ќе се одлучи да носи тијара?Шоу бизнис и трач
Ќе и доликува

Дали Меган Маркл ќе се одлучи да носи тијара?

Идната принцеза Меган Маркл се уште не се одлучила дали ќе носи тијара на венчавката со принцот Хари, а ако…