Мишел Левин го има најдобриот задник во фитнес светотЗдравје и Фитнес
НЕМА ДА ОДРЕКУВАМЕ...

Мишел Левин го има најдобриот задник во фитнес светот

Ја нарекуваат “The Body”, а милиони ширум светот и завидуваат на нејзиниот задник кој го довела до совршенство. Мишел Левин…

Официјално – BMW M2 CompetitonАвто-мото
МОЌНО!

Официјално – BMW M2 Competiton

Германскиот производител на „BMW“ официјално го претстави своето ново купе „M2 Competition“. Компактниот спортски автомобил добил 3.0-литарски 6-цилиндричен мотор од…

Ова се најдобри градови за живот и работаЗанимливости
Потврдено од имигрантите

Ова се најдобри градови за живот и работа

Врз основа на истражувањето спроведено на 7985 луѓе во 40 земји, InterNations создаде листа на градови за кои имигрантите тврдат…

Прошетка низ ресторанот на раперот ДрејкШоу бизнис и трач
СЕ ПРОНАЈДЕ И ВО УГОСТИТЕЛСТВОТО

Прошетка низ ресторанот на раперот Дрејк

Станува збор за партнерски ресторан кој се вика Pick 6ix помеѓу издавачката куќа на Дрејк и угостителска компанија чиј шеф е Антонио…

Вооружен човек уапсен пред домот на Тејлор СвифтШоу бизнис и трач

Вооружен човек уапсен пред домот на Тејлор Свифт

Човек вооружен со нож, јажe, црна маска и ракавици викендов бил уапсен додека се обидувал да влезе во домот на…

На Северина ѝ се заканува апсење?Шоу бизнис и трач
Не би требало

На Северина ѝ се заканува апсење?

Северина Којиќ наводно не се појавила на неколку закажани судски рочишта во Загреб со својот бивши партнер Милан Поповиќ поради…

Кедрик Ламар освои Пулицерова награда за музикаМузика и филм

Кедрик Ламар освои Пулицерова награда за музика

Раперот Кедрик Ламар освои Пулицерова награда за музика, и тоа е прв некласичен или џез уметник кој ја освоил таа…

Поранешната менаџерка на Мараја Кери ја тужи за сексуално злоставувањеШоу бизнис и трач
Нов скандал

Поранешната менаџерка на Мараја Кери ја тужи за сексуално злоставување

Стела Булочников Стоплер, споменатата менаџерка, навела дека Мараја Кери често шетала гола или полугола пред неа, како и дека во…

Анастасија Ражнатовиќ објави слика со Аркан па наиде на непријатностШоу бизнис и трач

Анастасија Ражнатовиќ објави слика со Аркан па наиде на непријатност

Доколку би бил жив Аркан вчера би наполнил 66 години. Семејството Ражнатовиќ вчера преку фотографии се потсети на својот сопруг…

Жаклина Беридо Писано е “најсекси баба на Инстаграм”.Мода и убавина
БРАВО!

Жаклина Беридо Писано е “најсекси баба на Инстаграм”.

Писано има 50 години и две внуки, а на својот Инстаграм профил таа секојдневно докажува дека нејзиниот стил со годините…