Егзотични дестинации кои се најефтини во летоЗанимливости
Идеи за летување

Егзотични дестинации кои се најефтини во лето

Booking.com неодамна откри пет летни дестинации кои се најисплатливи во текот на летните месеци и можете да заштедите до 50…

Клои Кардашијан го откри името на ќеркатаШоу бизнис и трач
Преслатко

Клои Кардашијан го откри името на ќерката

Четири дена по нејзиното раѓање, Клои Кардашијан го откри името на ќерката на Instagram и официјалната веб-страница. Таа ја нарече…

Вака изгледа апартманот во кој Кејт Мидлтон ќе го роди третото детеШоу бизнис и трач

Вака изгледа апартманот во кој Кејт Мидлтон ќе го роди третото дете

И покрај тоа што се претпоставуваше дека Кејт Мидлтон треба да се породи после 20-ти повој месец судејќи според она…

Владимир Косијер – нов генерален директор на Пивара СкопјеЗанимливости

Владимир Косијер – нов генерален директор на Пивара Скопје

Од 1. мај 2018-та функцијата генерален директор на Пивара Скопје ќе ја извршува Владимир Косијер. Тој на оваа позиција доаѓа…

Нови детали околу претепувањето Наташа БеквалацШоу бизнис и трач
Жално

Нови детали околу претепувањето Наташа Беквалац

Повторно излегоа со нови детали околу претепувањето на пејачката Наташа Беквалац. Имено нејзиниот сопруг Лука Лазукиќ ноќта петокот спрема саботата…

Вељко Ражнатовиќ и Богдана во БарселонаШоу бизнис и трач

Вељко Ражнатовиќ и Богдана во Барселона

Вељко Ражнатовиќ не престанува да ја изненадува својата сакана. Овој пат ја израдува Богдана со патување на неколку дена, а…

iPhone 12 ќе „позајми“ луксузна функција од Huawei P20 Pro?Мобилни и технологија

iPhone 12 ќе „позајми“ луксузна функција од Huawei P20 Pro?

Според информациите од тајвански „Economic Daily News“, „iPhone 12“  ќе има трет објектив кој би требало да ги подобри перформансите…

Пристигнува и златен iPhone XМобилни и технологија
љубители, навалете!

Пристигнува и златен iPhone X

Од Федералната комисија за комуникација откриваат дека американскиот техно гигант наскоро ќе лансира и златен iPhone X. Периодот од 180…

„Осуммината на Оушн” пристигнуваат во кино салите на 8 Јуни!Музика и филм
едвај го чекаме кај нас

„Осуммината на Оушн” пристигнуваат во кино салите на 8 Јуни!

Официјалниот трејлер за „Осуммината на Оушн” пристигна и е полн со најголемите ѕвезди на Холивуд. Најновиот „Оушн” филм е женски…

Концертна претпромоција на новиот албум на бендот Темпера утре во Станица 26!Музика и филм
ќе биде супер забава!

Концертна претпромоција на новиот албум на бендот Темпера утре во Станица 26!

Утревечер, со почеток во 21 часот, во ноќниот клуб Станица 26, во организација на 3Гонга концерт ќе одржи македонската група…