Ники Минаж претстави две нови песниМузика и филм
Хитови

Ники Минаж претстави две нови песни

Ники Минаж претстави две нови песни по неколкумесечно отсуство од музичката сцена. “Ова е најдобриот албум што некогаш сум го…

Бијонсе настапи со Destiny’s Child и Џеј Зи на CoachellaМузика и филм
ШОУ ВО НЕЈЗИН СТИЛ!БРАВО!

Бијонсе настапи со Destiny’s Child и Џеј Зи на Coachella

Една година откако се повлече од Coachella поради бременоста со близначињата Руми и Сер, Бијонсе настапи на популарниот фестивал и…

Кајли Миног во рекламна кампања на очила на SpecsaversМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е!

Кајли Миног во рекламна кампања на очила на Specsavers

Пејачката Кајли Миног позира за марката Specsavers во кампањата за колекцијата пролет/лето 2018.                …

Арнолд Шварценегер се огласи за своето здравјеШоу бизнис и трач
Што побрзо оздравување

Арнолд Шварценегер се огласи за своето здравје

Арнолд Шварценегер неодамна беше примен во болницата Cedars-Sinai каде имал термин операција на срцето, а бидејќи зафатот во моментот е…

Елизабет Харли во костим за капење позира пред малолетниот синШоу бизнис и трач
Бизарно

Елизабет Харли во костим за капење позира пред малолетниот син

Елизабет Харли со последната објава во бел костим за капење покажа дека изгледа добро, дека сака да се покаже и…

Ријана направи забава покрај базенМузика и филм
ЛУДА ЗАБАВА

Ријана направи забава покрај базен

Во рамките на популарниот фестивал Coachella, Ријана и Puma организираа забава покрај базен за промовирање на нивната нова заедничка колекција.…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 16.04.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 16.04.2018

ОВЕН Денес ќе морате брзо да реагирате и да донесете одлука која нема да биде едноставна. Досега се двоумевте што…