Samsung на пазарот ќе пласира паметен телефон без опција за интернетМобилни и технологија
иновативно!

Samsung на пазарот ќе пласира паметен телефон без опција за интернет

Компанијата Samsung произведе паметен телефон за корисници кои не сакаат да користат интернет. Galaxy J2 Pro има слични спецификации и…

Батшуаи ќе го пропушти Светското првенство!Спорт
штета баш

Батшуаи ќе го пропушти Светското првенство!

Миши Батшуаи, Напаѓачот на Борусија Дортмунд , на натпреварот со Шалке го повреди скочниот зглоб и според зборовите на тренерот…

Ибрахимовиќ очигледно има големи шанси да игра во Русија!Спорт
зашто па да не?!

Ибрахимовиќ очигледно има големи шанси да игра во Русија!

Златан Ибрахимовиќ иако се пензионираше од националниот дрес, сепак даде изјава дека би можел да настапи на Светското првенство во…

Даниел Рикардо триумфираше за Гранд При на КинаСпорт

Даниел Рикардо триумфираше за Гранд При на Кина

Пилотот на Ред Бул, Даниел Рикардо ги изненади фаворитите и освои победа во Гран При на Кина. Австралиецот имаше многу…

Со две шољи кафе на ден се подобрува секслуалното здравје кај мажитеЗдравје и Фитнес

Со две шољи кафе на ден се подобрува секслуалното здравје кај мажите

Кафето може да ви понуди повеќе од само подобрување на мозочната состојба и будење во раните утрински часови. Мажите кои…

Сопругот ја претепал Наташа Беквалац еден месец по породувањето!?Шоу бизнис и трач
СТРАШНО!

Сопругот ја претепал Наташа Беквалац еден месец по породувањето!?

Пејачката Наташа Беквалац поднела кривична пријава против сопругот Лука Лазукиќ кој ја претепал.   Според информациите, пејачката поднела и барање…

Кончита Вурст објави дека е ХИВ позитивнаШоу бизнис и трач

Кончита Вурст објави дека е ХИВ позитивна

Евровизиската победничка од 2014 година, Кончита Вурст (или Том Нојвирт) откри дека веќе неколку години е на терапија за ХИВ.…

Џесика Бил тренира за да ја одржува нејзината психаШоу бизнис и трач

Џесика Бил тренира за да ја одржува нејзината психа

Џесика Бил против тензиите во нејзиниот секојдневен живот се бори со спорт.   Актерката Џесика Бил призна дека редовните вежби се…

Листата на најпрометните аеродромиЗанимливости
Се знае кој е на врвот

Листата на најпрометните аеродроми

Според заклучокот на Airport Council International, има глобално зголемување на бројот на патници, товар и летови низ целиот свет. Листата…

Ричард Гир по трет пат на „лудиот камен“ со 34 години помладата свршеничкаШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Ричард Гир по трет пат на „лудиот камен“ со 34 години помладата свршеничка

Глумецот Ричард Гир (69) и новинарката Алехандра Силва (35) во врска се четири години,а се запознале во луксузниот италијански хотел…