Владо Јаневски со концерт за неговата 25г. соло кариераНастани

Владо Јаневски со концерт за неговата 25г. соло кариера

Најголемиот концерт на Владо Јаневски во неговата кариера ќе се одржи на 1 јуни, на стадионот на АРМ. Концертот е…

Клои Кардашијан се породиШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ ЗА ИДНАТА МАЈКА

Клои Кардашијан се породи

Клои Кардашијан и Тристан Томпсон го добија своето прво дете додека низ светот се шири веста за негово неверство.33-годишната ѕвезда…

Apple мора да плати половина милијарда долари поради „патент“Мобилни и технологија
ништо страшно за нив

Apple мора да плати половина милијарда долари поради „патент“

Apple во текот на минатата година продале над 400 милиони уреди кои што ја користеле технологијата на VirnetX. Корисниците на…

HP ја претстави новата Pavilion гејмерска линија!Мобилни и технологија
Гејмери навалете!

HP ја претстави новата Pavilion гејмерска линија!

Omen гејмингот линијата на компанијата HP оди во заборав бидејќи сега компанијата пласираше уште една нова линија наречена Pavilion Gaming наменета…

Македонија ги доби Грција, Турција и Исланд!Спорт
биче жустро

Македонија ги доби Грција, Турција и Исланд!

Македонија ќе игра во група со Грција, Турција и Исланд во квалификациите за Европското првенство во 2020 година, ждрепка со…

Стефано Такони, поранешниот голман на Јувентус смета дека Буфон треба да го нокаутира Оливер!Спорт
со право!

Стефано Такони, поранешниот голман на Јувентус смета дека Буфон треба да го нокаутира Оливер!

Контоверзниот пенал кој го досуди судијата Мајкл Оливер на дуелот меѓу Реал Мадрид и Јувентус се уште е во центарот…

Џим Кери: Марк Закерберг e вонземјанинШоу бизнис и трач
Демократија

Џим Кери: Марк Закерберг e вонземјанин

Основачот на социјалната мрежа Фејсбук, Марк Закерберг е во центарот на вниманието по скандалот со “Кембриџ Аналитика” и одговорите пред…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 13.04.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 13.04.2018

Овен Правите се’ за да ги нагласите своите естетски вредности. Многумина од вас што се занимаваат со уметност ќе успеат…