Доминиканската Република како совршено место за одмор!!!Занимливости

Доминиканската Република како совршено место за одмор!!!

Францускиот блогер Бруно Малтор е познат по своите фотографски серијали кои ги прави ширум светот. Неодамна тој отпатува за Доминиканската…

Шарено и модерно поткровје во Лондон#Убав живот
Индустриски дизајн

Шарено и модерно поткровје во Лондон

Сместено во стара фабрика во Лондон, ова шарено и весело поткровје е дизајнерско дело на “Cloud Studios”. Секој агол на…

УЕФА одлучи да не го санкционира испадот на Серхио РамосСпорт
Екстра

УЕФА одлучи да не го санкционира испадот на Серхио Рамос

УЕФА одлучи да не го санкционира испадот на Серхио Рамос кој иако суспендиран одлучи да се симне на клупата на…

Вардар ќе одигра натпревар во Скопје за последен пат со актуелниот составСпорт
Вести

Вардар ќе одигра натпревар во Скопје за последен пат со актуелниот состав

Македонскиот женски ракометен шампион Вардар ќе одигра натпревар во Скопје за последен пат со актуелниот состав. Тоа ќе биде мечот…

Салах прогласен за играч на месецот во англиското првенствоСпорт
Вести

Салах прогласен за играч на месецот во англиското првенство

Кога се зборува за најдобриот играч во Европа оваа сезона, не може да се заобиколи Мохамед Салах. Не само што…

Раста вчера ја објави новата песна и спотМузика и филм
БРАВО

Раста вчера ја објави новата песна и спот

По сите успеси што ги постигна со своите песни, Раста повторно одлучи да ги премести границите и да постави нови…

„Господар на прстените“ ќе биде наскапата серија во историјатаМузика и филм
ЕДВАЈ ЧЕКАМЕ!

„Господар на прстените“ ќе биде наскапата серија во историјата

Наскоро ќе започне снимњето на серијата по мотивите на делото на Џ.Р.Р. Толкин, авторот на „Господар на прстените“ а на…

20 најлоши филмски продолженијаМузика и филм
Вредно да се проба

20 најлоши филмски продолженија

Речиси секој добар филм кој постигна неверојатен успех кога публиката беше во прашање имаше продолжение што, според критичарите, беше вистински…

Јована Јоксимовиќ прозборе за сериозните и тешки компликации во бременостаШоу бизнис и трач
ИСКРЕНА КАКО СЕКОГАШ

Јована Јоксимовиќ прозборе за сериозните и тешки компликации во бременоста

Јована Јоксимовиќ при една прилика поради компликации итно морала да го напушти работното место, а дури сега признава дека ова…

Рита Ора во смагардно зелена креација од ВерсачеШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е!

Рита Ора во смагардно зелена креација од Версаче

Рита Ора беше меѓу изведувачите на синоќешното доделување на Echo Awards 2018 во Берлин, Германија.27-годишната пејачка, којашто е родена во…