Конечно е откриено зошто Меланија е се уште со Доналд ТрампШоу бизнис и трач
НОРМАЛНО...

Конечно е откриено зошто Меланија е се уште со Доналд Трамп

Многумина се прашуваат зошто прекрасната Меланија Трамп се уште е во брак со Доналд Трамп, особено по приказните дека тој…

Кејт Хадсон прв пат во јавноста по веста дека е пак бременаШоу бизнис и трач

Кејт Хадсон прв пат во јавноста по веста дека е пак бремена

Дијамантите се најдобри пријатели на жената. Тоа го знае и оскаровката Кејт Хадсон која прв пат вчера се појави во…

Розовата боја е актуелна во внатрешното уредување во вашиот домЗанимливости
ВО ЧЕКОР СО МОДНИТЕ ТРЕНДОВИ...

Розовата боја е актуелна во внатрешното уредување во вашиот дом

Пролетва розовите нијанси ќе бидат многу застапени во уредувањето на домот, како понежните нијанси така и појаките. Топлото розово светло…

Џиџи Хадид позираше за Harper’s BazaarМода и убавина
УБАВИЦА

Џиџи Хадид позираше за Harper’s Bazaar

Џиџи Хадид е ѕвездата која го краси новото издание на Harper’s Bazaar во друштво на слатки кучиња. На фотографиите кои…

Сепак Крег повторно е новиот Џејмс БондМузика и филм

Сепак Крег повторно е новиот Џејмс Бонд

Даниел Крег по многу шпекулации потврди дека уште еднаш ќе ја игра улогата на Џејмс Бонд. Претходно се ширеа гласини…

Pink Zebra е најновиот ресторан во ИндијаЗанимливости

Pink Zebra е најновиот ресторан во Индија

Ресторан “Pink Zebra”, кој се наоѓа во областа Сваруоп во Канпур, Индија, беше дизајниран од архитектурното студио Ренеса. Ова место…

Мараја Кери откри дека има биполарно растројствоШоу бизнис и трач

Мараја Кери откри дека има биполарно растројство

Мараја Кери откри дека има биполарно растројство. Дијагнозата ја дознала во 2011 година, откако побарала помош, а тој период од…

Uber со нова апликација за возачиАвто-мото
супер инвестиција

Uber со нова апликација за возачи

Uber претстави нова апликација за своите возачи која што сега вклучува и следење на заработката во реално време, а тоа…

ZTE ни го претставува новиот телефон со голем екран и провидни рабовиМобилни и технологија
интересен дизајн

ZTE ни го претставува новиот телефон со голем екран и провидни рабови

Компанијата ZTE произведе концептен паметен телефон кој што има екран со таканаречен „заб“ на горната, но и долната страна, како…

Џејмс Палота, претседателот на Рома заработи казна за своето лудување по големата победа над БарсаСпорт
на радоста и немало крај

Џејмс Палота, претседателот на Рома заработи казна за своето лудување по големата победа над Барса

Претседателот на Рома, Џејмс Палота беше меѓу најсреќните по вчерашното чудо и елиминацијата на Барселона од Лигата на шампионите. Палота…