Despacito вратен на YouTubeМузика и филм
И требаше

Despacito вратен на YouTube

Најгледаното YouTube видео, популарната песна Decpasito, хакерите успеаја да го отстранат од овој канал, кој беше пречекан со радост од…

Клои Кардашијан спремна е да му прости на ТристанШоу бизнис и трач
Демек љубов?

Клои Кардашијан спремна е да му прости на Тристан

Вчера, целиот свет го виде клипот кој докажува дека Тристан Томпсон не е верен на бремената девојка Клои Кардашијан. На…

Рада и Леон со нова песнаМузика и филм
Нов хит

Рада и Леон со нова песна

Пејачката Рада Манојловиќ го спои гласот со Леон, нов производ од работилниците на Милош Рогановиќ и Филип Милетиќ. Песната е…

Оваа секси русокоса ќе ви го разубави денот!Убавици
Секси

Оваа секси русокоса ќе ви го разубави денот!

Натали Говрау е Канаѓанка родена во Торонто, а има фанови од целиот свет благодарение на секси фотките кои редовно ги…

Жељко и Јована Јоксимовиќ го прославија роденденот на синот КостаШоу бизнис и трач
Екстра

Жељко и Јована Јоксимовиќ го прославија роденденот на синот Коста

Жељко и Јована Јоксимовиќ во средата попладне го прославија четвртиот роденден на синот Коста. Убавата водителка и славниот пејач го…

Робен и Рибери повторно ќе го носат дресот на БаернСпорт
Екстра

Робен и Рибери повторно ќе го носат дресот на Баерн

Аријен Робен и Франк Рибери ќе го носат дресот на Баерн и во наредната сезона, пишуваат германските медуми. Договорите на…

Пеп Гвардиола ќе биде казнет од страна на УЕФАСпорт
Вести

Пеп Гвардиола ќе биде казнет од страна на УЕФА

Европската куќа на фудбалот и официјално отвара истрага и дисциплинска постапка против тренерот на Сити, Пеп Гвардиола. Сити кој синоќа…

Зидан: Буфон не заслужи црвен картонСпорт
Вести

Зидан: Буфон не заслужи црвен картон

Зинедин Зидан изјави дека голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон не заслужил да добие црвен картон на реваншот од четвртфиналето во…

Целовечерен концерт на Дуке Бојаџиев во Македонската филхармонијаНастани
Одиме!

Целовечерен концерт на Дуке Бојаџиев во Македонската филхармонија

По пауза од две години, еден од најистакантите македонски композитори, Дуке Бојаџиев, кој долги години живее и работи во Њујорк,…

Новата SEAT Arona добитник на престижната награда Red Dot Award: Product Design 2018Авто-мото
Product Design 2018

Новата SEAT Arona добитник на престижната награда Red Dot Award: Product Design 2018

SEAT Arona се издвојува благодарение на компактните димензии на кросоверите, надворешниот дизајн, пространиот ентериер и повеќекратните опции за прилагодување Red…