Принцезата Кејт Мидлтон месецов ќе се породи по трет патШоу бизнис и трач
Сепак принцеза е

Принцезата Кејт Мидлтон месецов ќе се породи по трет пат

Принцезата Кејт Мидлтон месецов ќе се породи по трет пат во најлуксузната болница во Англија која нуди специјален третман на…

Принцот Хари и Меган Маркл одбраа свадбен подарокШоу бизнис и трач
Браво

Принцот Хари и Меган Маркл одбраа свадбен подарок

Принц Хари и Меган Маркл ги замолиле сите кои сакаат да им испратат свадбен подарок следниот месец, наместо тоа да…

Амал Клуни позираше во семејниот дом за „Вог“Шоу бизнис и трач

Амал Клуни позираше во семејниот дом за „Вог“

Амал Клуни е ѕвездата од мајското издание на „Вог“. 40-годишната адвокатка и хуманитарка ја покани екипата на модната библија во…

Светска премиера на Ford Focus зa 2019-таАвто-мото

Светска премиера на Ford Focus зa 2019-та

    Целосно новиот Ford Focus е семеен автомобил со средна големина кој нуди најмногу простор досега. Новата driver технологија…

Девојката на Кристијано Роналдо во моден едиторијал за шпанско списаниеМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е!

Девојката на Кристијано Роналдо во моден едиторијал за шпанско списание

Џорџина Родригез сними едиторијал за XL Semanal. 24-годишната девојка на Кристијано Роналдо позираше во неколку модни комбинации за популарното шпанско…

Погледнете ги новите Nike LeBron 15 патикиЗанимливости
предобри!

Погледнете ги новите Nike LeBron 15 патики

Откако се појавија минатиот октомври, патиките кои беа наменети за кошаркарите се видени во бројни ситуации – од улична мода…

Каталонците на колена пред римските Гладијатори!Спорт
право лудило!

Каталонците на колена пред римските Гладијатори!

Огромен нокаут за Барселона приреди Рома, победувајќи ја фаворизираната гостинска екипа со 3:0 и на тој начин приреди вистинска сензација со…

Пристигнуваат црвен iPhone 8 и iPhone 8 PlusМобилни и технологија
ги сакамеее

Пристигнуваат црвен iPhone 8 и iPhone 8 Plus

Пристигнуваарт нови црвени модели од компанијата Apple за својот паметен телефон iPhone 8 и iPhone 8 Plus. Како што беше…

Fortnite за iOS за помалку од еден месец заработи 15 милиони долари!Мобилни и технологија
лесна заработка

Fortnite за iOS за помалку од еден месец заработи 15 милиони долари!

Популарната игра Fortnite на Epic Games која што е наменета за уредите со iOS оперативен систем заработи цели 15 милиони…

Северина мисли дека нејзиниот филм уште никој не го гледалШоу бизнис и трач
Знае да се шали на своја сметка

Северина мисли дека нејзиниот филм уште никој не го гледал

Северина одржа добротворен концерт во неделата во Сплит, во организација на Здружение на леукемија и лимфом, освен со песна, ја…