Еве колку мајките се важни во животите на своите ќеркиЗанимливости
Интересно

Еве колку мајките се важни во животите на своите ќерки

Ќерките можеби се татини ќерки, но сепак тие растат угледувајќи се на своите мајки, ги подржуваат нивните навики и ги…

Шармантен апартман во срцето на Стокхолм#Убав живот
Светол и симпатичен

Шармантен апартман во срцето на Стокхолм

Дуплекс апартманите некако станаа наш фаворит кога станува збор за дизајнот, особено кога се работи за светли и отворени простори.…

Луис Хамилтон е казнет со преместување на пет позицииАвто-мото
Екстра

Луис Хамилтон е казнет со преместување на пет позиции

Луис Хамилтон е казнет со преместување на пет позиции од оној на пласманот обезбеден во квалификациите за трката за Големата…

Стоилов поради повреда нема да настапи на натпреварот против РусијаСпорт
Вести

Стоилов поради повреда нема да настапи на натпреварот против Русија

Стојанче Стоилов поради повреда во сабота нема да настапи на контролниот натпревар против Русија. Ракометарот на Вардар се пожалил на…

Валверде: Не се пронајдовме себеси во ниту еден момент!Спорт
Вести

Валверде: Не се пронајдовме себеси во ниту еден момент!

Рома со сензационален триумф од 3:0 ја елиминираше Барселона и се пласираше во полуфиналето од Лигата на шампионите. Тренерот на…

Марина Висковиќ го најави албумот „1000 лица“ вреден 100.000 евраМузика и филм
Спектакл

Марина Висковиќ го најави албумот „1000 лица“ вреден 100.000 евра

Марина Висковиќ започна со промоција на албумот „1000 лица“, кој наскоро ќе биде објавен.ж Поп-ѕвездата на Instagram објави тизер, и…

Тристан фатен како ја изневерува Клои КардашијанШоу бизнис и трач
Видео и слики објавени во јавноста

Тристан фатен како ја изневерува Клои Кардашијан

Додека голем број на медиуми пренесуваат дека Клои Кардашијан е веќе во болница, каде што треба да го донесе на…

Џоли и Пит ќе го делат старателството над 6-те децаШоу бизнис и трач

Џоли и Пит ќе го делат старателството над 6-те деца

Иако долго време водеше правна битка за старателство над децата, Анџелина Џоли се смилува и се согласи таа и нејзиниот…

Луисана Лопилато ужива во бременостаШоу бизнис и трач

Луисана Лопилато ужива во бременоста

Луисана Лопилато,ѕвездата од серијата „Млади бунтовници“ шармираше на настан на L’Oréal во Буенос Аирес. Аргентинската актерка, која е во шестиот…

Дуа Липа драстично ја скрати косатаШоу бизнис и трач
секако е слатка

Дуа Липа драстично ја скрати косата

Добро познатата британска поп сензација, Дуа Липа, од почетокот на кариерата до сега не се осудила да експериментирала со нејзиниот…