Доаѓа козметичка палета на производи од латино дивата Џеј Ло!Шоу бизнис и трач
дефинитивно ќе биде конкуренција

Доаѓа козметичка палета на производи од латино дивата Џеј Ло!

На 26 април најавено е продавањето на козметичката линијата која ја основаше латино дивата Џенифер Лопез, а дали нејзината линија…

И по смртта на креаторите модната куќа нема да добие наследник!Шоу бизнис и трач
во право се!

И по смртта на креаторите модната куќа нема да добие наследник!

Креаторите на модната куќа Долче и Габана, Доменико Долче и Стефано Габана, , немаат намера да ја продадат својата компанија…

Симеоне останува во Атлетико МадридСпорт
нормално дека ќе остане!

Симеоне останува во Атлетико Мадрид

Шпекулациите дека Диего Симеоне би можел да го напушти Атлетико Мадрид и да се пресели во Челси, ПСЖ, Интер или…

Пристигнуваат BMW iNext и i4!Авто-мото
да ти се шекне мозокот..

Пристигнуваат BMW iNext и i4!

Баварски BMW премиерно ќе ги претстави моделите i4, како и BMW iNext EV во текот на 2020-та и 2021-ва година,…

Клучот на Koenigsegg Regera обложен со дијамантиАвто-мото
моќна машина!

Клучот на Koenigsegg Regera обложен со дијаманти

Со цена од речиси 2 милиони долари, Koenigsegg Regera спаѓа помеѓу најекслузивните суперспортски автомобили на денешницата. Иако на купувачите на…

Во соблекувалната на Манчестер јунајтед има слика од Лео МесиСпорт

Во соблекувалната на Манчестер јунајтед има слика од Лео Меси

„Црвените Ѓаволи” во минатото имале многу големи играчи, а за нив настапуваше и Кристијано Роналдо но во соблекувалната на академијата…

Синот на Викторија Бекам во врска со Плејбој модел!?Шоу бизнис и трач

Синот на Викторија Бекам во врска со Плејбој модел!?

Синот на Викторија и Дејвид Бекам – Бруклин, ја замени својата девојка – актерката во подем Клои Морец, за „Плејбој“…

Синди Крафорд во секси фотосесија за Town&CountryМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е И ПОКРАЈ ГОДИНИТЕ

Синди Крафорд во секси фотосесија за Town&Country

52-годишната Синди Крафорд, една од ѕвездите на модната сцена од 80-те години, позира пред објективот на Виктор Демаршелие за списанието Town&Country.…

Аки Рахимовски доживеал мозочен удар – откажани се сите концерти на Парни ВаљакМузика и филм

Аки Рахимовски доживеал мозочен удар – откажани се сите концерти на Парни Ваљак

Пејачот на “Парни Ваљак” Аки Рахимовски доживеал мозочен удар и сите концерти на популарниот бенд се откажани. Објавено е на…

Кетрин Зета Џонс на шоуто на Долче и Габана се појави со ќерка иШоу бизнис и трач
КАКВА МАЈКА ТАКВА ЌЕРКА

Кетрин Зета Џонс на шоуто на Долче и Габана се појави со ќерка и

Доменико Долче и Стефано Габана синоќа приредија моден спектакл во Метрополитен опера во Њујорк. Меѓу бројните гости беше и Кетрин…