Оваа естетска хирургија е моментално најпопуларна во ХоливудМода и убавина
Што е следно?

Оваа естетска хирургија е моментално најпопуларна во Холивуд

Новиот тренд во естетската хирургија полека го освојува Холивуд и докажува дека стандардите за убавина постојано се менуваат. Еве што…

ЈК: Пеам на концертот на Дара бидејќи сум згрозена од откажувањето на СекаШоу бизнис и трач

ЈК: Пеам на концертот на Дара бидејќи сум згрозена од откажувањето на Сека

Јелена Карлеуша потврди на социјалните мрежи дека ќе биде гостин на концертот на Дара Бубамара, кој ќе се одржи во…

Рецепт за совршено добри макаронсЗанимливости

Рецепт за совршено добри макаронс

Пред да почнете со подготвувањето на Макаронс, извадете ги јајцата од ладилникот и оставете ги на собна температура 24 часа.…

Вакво селфи никој не очекуваше, па сите ги изненадиШоу бизнис и трач
После 13г. повторно заедно

Вакво селфи никој не очекуваше, па сите ги изненади

Во пресрет на големиот солистички концерт на музичка ѕвезда Дара Бубамара на 21 април годинава таа направи потег кои ја…

Хакери го избришаа спотот за песната Despacito од YouTube.Настани

Хакери го избришаа спотот за песната Despacito од YouTube.

Само пет дена откако беше објавено дека спотот на Луис Фонси и Дади Јанки официјално е најгледаниот на YouTube со…

Оваа Швеѓанка е можеби најзгодната фитнес девојка во светот!Убавици
Мора да ја видите

Оваа Швеѓанка е можеби најзгодната фитнес девојка во светот!

Ана Нистром ни доаѓа од Шведска, а е родена во 1992 година во Стокхолм. Таа се занимава со фитнес, што…

Џастин Бибер во прошетка со својот пријателШоу бизнис и трач
Слика

Џастин Бибер во прошетка со својот пријател

Џастин Бибер неделното попладне го помина во планинарење, инаку многу популарен спорт кај познатите личности во последниве година дена.  …

Биковиќ веќе три месеци во врска со српски моделШоу бизнис и трач
Екстра

Биковиќ веќе три месеци во врска со српски модел

Милош Биковиќ и руската актерка Аглаја Тарасова од неодамна по пат на Инстаграм потврдија дека ставија крај на нивната врска.…

Аки Рахимовски доживеа мозочен ударШоу бизнис и трач
Вести

Аки Рахимовски доживеа мозочен удар

Пејачот на групата Парни Ваљак, Аки Рахимовски доживеа мозочен удар. Оваа вест ја потврдија членовите на групата и нивните претставници…

Ди Франческо: Oдиме на се или ништо!Спорт
Вести

Ди Франческо: Oдиме на се или ништо!

Рома вечерва ја пречекува Барселона на реванш натпреварот во рамките на четвртфиналето од Лигата на шампионите. Според многумина, пред Рома…