Декорирајте ја масата на сензационален начинЗанимливости

Декорирајте ја масата на сензационален начин

Подготовките за Велигденски ручек се завршени. Ако чекате гости, а немате идеи, обидете се да го искористите она што ви…

Салон за миленици во Русија ја разбесни јавностаЗанимливости
Претеруваат

Салон за миленици во Русија ја разбесни јавноста

Во овој салон, миленичињата се претвораат во секаков вид суштество кое сопственикот сака, како змејови. Домашните миленици прво се шишаат,…

Портретот на Хитлер на акција за петоцифрена бројкаШоу бизнис и трач
Колку ли ќе стигне

Портретот на Хитлер на акција за петоцифрена бројка

Портрет на една млада жена насликана од поранешниот нацистички лидер Адолф Хитлер следната недела ќе биде на аукција со почетна…

Snapdragon 855 шест месеци пораноМобилни и технологија
Си ја знаат работата

Snapdragon 855 шест месеци порано

Јужнокорејската компанија Samsung го заврши развојот на технологијата за мерење на седумнанили за производство, која може да се искористи за…

Оклопот од Гладијатор продаден за 96.000 долариШоу бизнис и трач

Оклопот од Гладијатор продаден за 96.000 долари

Оклопот што актеротот Расел Кроу го носеше во неговиот оскаровска улога во филмот Gladiator беше продаден на аукција за 125.000 австралиски…