Таџ Махал го ограничи времето на разгледувањеЗанимливости
Со добра причина

Таџ Махал го ограничи времето на разгледување

Посетителите на Таџ Махал, една од најпопуларните туристички дестинации во Индија, ќе имаат само три часа за разгледување, одлучено од…

Софија Вергара се врати во деведесетите со фотографијаШоу бизнис и трач
Убава како секогаш

Софија Вергара се врати во деведесетите со фотографија

Актерката Софија Вергара објави на нејзиниот профил на Instagram фотографија од почетокот на својата кариера, кога таа само што заплови…

Ќе се заљубите во оваа руска принцеза од ИнстаграмУбавици
Сексипилна

Ќе се заљубите во оваа руска принцеза од Инстаграм

Русокосата русинка Анастасија Вербоваја располага со бујно деколте и ангелско лице кое освојува со својата убавина. Оваа русинка ја сметаат…

Арнолд Шварценегер излезе од болницаШоу бизнис и трач

Арнолд Шварценегер излезе од болница

Арнолд Шварценегер по операцијата на срцето се врати дома. Како што соопштина Twitter Даниел Кечел, неговиот портпарол, актерот е во…

10 најдолги непрекинати летовиЗанимливости
Предолги

10 најдолги непрекинати летови

Ако тешко ви паѓа времето на летање во економска класа, помислете на патниците кои не можат да ги избегнат најдолгите…

Кајли Џенер објави нови фотографии од својата ќеркаШоу бизнис и трач
Вести

Кајли Џенер објави нови фотографии од својата ќерка

Кајли Џенер повторно не изненади со објавување на преслатка фотографија од својата ќерка Сторми. Кајли во четвртокот објави неколку фотографии…

Потроши пола милион долари за да изгледа како Ким КардашијанЗанимливости
Слика

Потроши пола милион долари за да изгледа како Ким Кардашијан

Џенифер Памплона се прослави минатата година кога објави дека во еден ден имала дури девет естетски операции. Зависничката од пластична…

Дали сте виделе целосно црна кокошка? (Видео)Занимливости
Носела среќа

Дали сте виделе целосно црна кокошка? (Видео)

Во Индонезија постои видот на кокошка коа е црна, вклучувајќи ги и внатрешните органи. Се вика Ајам Цемани, а го…

Повеќе од 10 познати дами во новиот видео запис на ДрејкМузика и филм
Екстра

Повеќе од 10 познати дами во новиот видео запис на Дрејк

Дрејк објави видео запис за песната Nice for what, во кој се појавуваат повеќе од десет познати дами кои го…

Ен Хатавеј ги накачи килограмите поради улога во филмШоу бизнис и трач
Екстра

Ен Хатавеј ги накачи килограмите поради улога во филм

Ен Хатавеј е една од најсимпатичните актерки во Холивуд, а поради нејзиниот ноншалантен став има фанови низ целиот свет. Овие…