Адел потврдила дека ги венчала Алан Кар и Пол Дрејтон!Шоу бизнис и трач

Адел потврдила дека ги венчала Алан Кар и Пол Дрејтон!

Познатата пејачка Адел потврдила дека во улога на матичар ја извела венчавката на нејзините двајца најдобри пријатели, комичарот Алан Кар…

Адриана Лима со јавна љубовна изјава за својот дечко!Шоу бизнис и трач

Адриана Лима со јавна љубовна изјава за својот дечко!

Се чини дека претходните информации дека Адриана Лима е повторно сама и’ не се сосема точни, туку таа и нејзиниот…

10 модни комбинации на Емина ЈаховиќШоу бизнис и трач
МОДЕРНА КАКО И СЕКОГАШ!

10 модни комбинации на Емина Јаховиќ

Една од најпопуларните пејачки од овие простори, Емина Јаховиќ Сандал која деновиве е во центар на вниманието со објавата дека…

Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли на премиерата на филмот Тивко местоШоу бизнис и трач
Слика

Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли на премиерата на филмот Тивко место

Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли прошетаа на црвениот килим на премиерата на филмот Тивко место, како би ги подржале своите…

Ултра луксузна модерна вила со поглед на Пацификот#Убав живот
Совршенство од дизајн

Ултра луксузна модерна вила со поглед на Пацификот

Иако сме навикнати да гледаме многу луксузни недвижнини каде живеат славните и богатите ширум светот, сепак оваа вила на “Ezequiel…

Мајами Хит успеа да се пласира во плеј-офотСпорт
Екстра

Мајами Хит успеа да се пласира во плеј-офот

Мајами Хит успеа да се пласира во плеј-оф разигрувањето за титулата во НБА лигата благодарение на тесната победа против тимот…

Натпреварот помеѓу Голден Стејт Вориорс со Оклахома Сити Тандер заврши 111:107Спорт
Вести

Натпреварот помеѓу Голден Стејт Вориорс со Оклахома Сити Тандер заврши 111:107

Голден Стејт Вориорс во интересен натпревар на гости против тимот на Оклахома Сити Тандер победи со резултат од 111:107. Кевин…

Зидан изјави дека неговиот гол бил подобар од голот на Кристијано РоналдоСпорт
Вести

Зидан изјави дека неговиот гол бил подобар од голот на Кристијано Роналдо

Реал Мадрид синоќа во Торино славеше со високи 3:0 на првиот четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите, па избраниците на…

Двејн Џонсон отворено проговори за депресијатаШоу бизнис и трач

Двејн Џонсон отворено проговори за депресијата

Двејн Џонсон е еден од најголемите машки ѕвезди во Холивуд. Тој моментално е втор на листата на најплатени машки глумци,…

Серена Вилијамс со сочни детали за приватниот живот во документарниот филм “Being Serena”Шоу бизнис и трач
ќе биде интересно

Серена Вилијамс со сочни детали за приватниот живот во документарниот филм “Being Serena”

HBO го објави трејлерот за претстојниот документарен филм за животот на легендарната тенисерка Серена Вилијамс под името “Being Serena” кој…