Land Rover ги поместува границите: Суперлуксузен SUV со две вратиАвто-мото

Land Rover ги поместува границите: Суперлуксузен SUV со две врати

На неодамна одржаниот женевски авто-салон е претставена специјална, купе верзија од моделот Range Rover која ќе биде произведена во само…

Познатата старлета Станија бара маж!Шоу бизнис и трач
СО СРЕЌА ВО ПОТРАГАТА!

Познатата старлета Станија бара маж!

Станија Добројевиќ е сон за многу мажи, но сега конечно призна дека има една “маана”. Најпознатата старлета на својот инстаграм…

Џеј Зи снима документарецШоу бизнис и трач

Џеј Зи снима документарец

Американскиот рапер, Џеј Зи, подготвува документарен филм и документарен серијал за Травор Мартин, ненаоружаниот црн тинејџер кој во 2012 година…

Лиз Харли – на 52,но сеуште секси!Шоу бизнис и трач

Лиз Харли – на 52,но сеуште секси!

Елизабет Харли повторно го сопре здивот на своите следбеници во „Инстаграм“ со уште една секси слика. 52-годишната актерка изгледа неверојатно…

Цеца откако драстично ги намали градите речиси e непрепознатливаШоу бизнис и трач

Цеца откако драстично ги намали градите речиси e непрепознатлива

Откако се појави инфомацијата дека познатата балканска  ѕвезда, Цеца Ражњатовиќ ги извади своите импланти кои ги имаше во градите, медиумите…

Бурак Озчивит и Фахрие Евчен имаат проблеми поради ИнаШоу бизнис и трач
Екстра

Бурак Озчивит и Фахрие Евчен имаат проблеми поради Ина

Бурак Озчивит од неодамна доби одлична можност да сними дует со познатата пејачка Ина. Меѓутоа, тоа воопшто не и се…

Секси латино девојка од улиците на ЊујоркУбавици
Секси

Секси латино девојка од улиците на Њујорк

Моника Алварез е родена во 1986 година, а 30 години подоцна таа е една од најубавите девојки во Њујорк кои…

Кристијан Хорнер: Во Кина се претекнува, во Бахреин се претекнува, но во Мелбурн не!Авто-мото
Вести

Кристијан Хорнер: Во Кина се претекнува, во Бахреин се претекнува, но во Мелбурн не!

Кристијан Хорнер, првиот човек на Ред Бул, смета дкеа Формула 1 заедно со организаторите на Австралијанското Гранд При, треба да…

Радоњиќ ќе ги предводи кошаркарите на Баерн МинхенСпорт
Вести

Радоњиќ ќе ги предводи кошаркарите на Баерн Минхен

Дејан Радоњиќ до крајот на сезоната од клупата ќе ги предводи кошаркарите на Баерн Минхен, објави клубот на социјалните мрежи.…

Виланова Вајлдкетс го освои шампионскиот трофејСпорт
Браво

Виланова Вајлдкетс го освои шампионскиот трофеј

Виланова Вајлдкетс направија пријатно изненадување во финалето на НЦАА првенството со победата против Мичиген и освојувањето на шампионскиот трофеј. Финалето…