Милош Биковиќ без коса изгледа непрепознатливоШоу бизнис и трач
Екстра

Милош Биковиќ без коса изгледа непрепознатливо

Милош Биковиќ продолжува да гради успешна кариера во Русија. Младиот актер започна со снимање на нов филм, а за потребите…

Италијански апартман со несекојдневен дизајн#Убав живот
Прекрасно катче

Италијански апартман со несекојдневен дизајн

Архитектите од студиото “AIM Studio” биле соочени со креативниот предизвик за уредување на апартман во поранешна канцелариска зграда во Милано,…

Умтити искрено: За мене има интерес и од други клубовиСпорт
Вести

Умтити искрено: За мене има интерес и од други клубови

Самуел Умтити се претвори во вистински лидер во одбраната на Барселона и фановите на овој тим гледаат на Французинот како…

Никола Јокиќ повторно доминираСпорт
Браво

Никола Јокиќ повторно доминира

Денвер Нагетс во драматична завршница успеа да го победи тимот на Милвоки Бакс во продолжение со резултат од 128:125, во…

Првата дама на Америка во летна комбинација за ВелигденШоу бизнис и трач

Првата дама на Америка во летна комбинација за Велигден

Иако гласините за аферите на американскиот претседател Доналд Трамп не се смируваат, а меиумите почнуваат да прашуваат до кога Меланија…

Маркус Гинјард вербално нападнат од група македонски хулиганиСпорт
Шокантно

Маркус Гинјард вербално нападнат од група македонски хулигани

Маркус Гинјард кој настапува во редовите на најтрофејниот македонски кошаркарски тим, Работнички, изминатата вечер во Скопје се соочил со незгодна…

RANGE ROVER VELAR прогласен за најубав автомобил на годинатаАвто-мото
СЕКАКО Е НАЈУБАВ

RANGE ROVER VELAR прогласен за најубав автомобил на годината

Range Rover Velarе прогласен за„World Car Design of the Year“  како дел од наградите „2018 World Car Awards“. Добитникот беше објавен на Меѓународниот саем…

Викторија Бекам во шик издание со ќеркичката Харпер и двата сина на аеродромШоу бизнис и трач

Викторија Бекам во шик издание со ќеркичката Харпер и двата сина на аеродром

Викторија Бекам велигденските празници ќе ги помине во САД со семејството. 43-годишната дизајнерка беше фотографирана на аеродром заедно со 6-годишната…

Ким Кардашијан ги истакна облините во креација од ВерсачеШоу бизнис и трач
СЕКСИ

Ким Кардашијан ги истакна облините во креација од Версаче

Ким Кардашијан ја лансираше новата линија шминки, „KKWxMario“, за која соработуваше со Марио Дедивановиќ, мејкап артист кој долги години се…

Разводот помеѓу Џоли и Пит ќе се финализира за неколку неделиШоу бизнис и трач

Разводот помеѓу Џоли и Пит ќе се финализира за неколку недели

Актерската двојка Анџелина Џоли (42) и Бред Пит (54) разводот го најавија уште во септември 2016 година, а по долготрајната…