Титулата за  “Светски градски автомобил на годината” оди кај Volkswagen PoloАвто-мото
Совршен дизајн..

Титулата за “Светски градски автомобил на годината” оди кај Volkswagen Polo

Најновата генерација на Volkswagen Polo ја освои наградата “Светски градски автомобил на годината” на Саемот во Њујорк. Светските награди за…

Ал Пачино во главна улога во „Ирецот” на Мартин СкорсезеМузика и филм
опасно филмче

Ал Пачино во главна улога во „Ирецот” на Мартин Скорсезе

Престојниот мафијашки еп на Мартин Скорсезе , „Ирецот”, ја раскажува вистинската приказната за платениот убиец Френк Ширан (Роберт Де Ниро)…

Холивудскиот пар и по 20 години се лудо вљубени еден во друг!Шоу бизнис и трач
правата љубов нема граници

Холивудскиот пар и по 20 години се лудо вљубени еден во друг!

Актерскиот пар Кетрин Зета-Џонс и Мајкл Даглас се заедно од дамнешната 1998 година,а помеѓу партнерите има дури 25 години разлика.…

Ил Феномено признал што му се случило вечерта пред финалето со Франција!Спорт
мистеријата е решена

Ил Феномено признал што му се случило вечерта пред финалето со Франција!

Роналдо Луис Назарио да Лима, познат како Ил Феномено е еден од најголемите напаѓачи кои некогаш сме ги гледале и кога…

Патишта од виножитоЗанимливости

Патишта од виножито

Фотограф и режисер, Даниел Меркаданте, знае како да донесе бои и магија во досадните пејзажи. Тој слика виножитни патеки користејќи…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 01.04.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 01.04.2018

Овен Моменталната ситуација е без поголеми промени во однос на претходните денови. Односите на работното место се напнати. Обрнете опголемо…