Џенифер Лопез во уникатна креација на Zuhair MuradШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е!

Џенифер Лопез во уникатна креација на Zuhair Murad

Пејачката Џенифер Лопез беше главна ѕвезда на прославата “Time 100 Gala” во Њујорк, со впечатлив и атрактивен стајлинг успеа да предизвика…

Анастасија Ражнатовиќ: Поради ова жените ми завидуваат, а мажите обожаваат!Шоу бизнис и трач
СЕКОЈ НА СВОЈ НАЧИН...

Анастасија Ражнатовиќ: Поради ова жените ми завидуваат, а мажите обожаваат!

Анастасија Ражнатовиќ одамна ја доведе својата линија до перфекција и сега ужива во комплиментите кои ги добива на сметка на…

Меланија Трамп го слави 48-иот роденденШоу бизнис и трач
СРЕЌЕН НЕКА И Е!

Меланија Трамп го слави 48-иот роденден

Меланија на 16. години почнала да се занимава  со манекенство, откако во 1992 година ја освоила титулата на прва придружничка на Мис…

Нов хит, салата со јагодиЗдравје и Фитнес
ММММ...

Нов хит, салата со јагоди

Кога ви се вечера нешто „light“ или сакате да намалите килограми, салата е најдобра опција. Уште па кога ќе си купите малку…

Откриено името на малиот принц!?Шоу бизнис и трач
НАМЕРНО ИЛИ НЕ ...

Откриено името на малиот принц!?

Додека светот шпекулира за името на новородениот принц и обожавателите прогнозираат во обложувалниците, голема е веројатноста сајтот на кралското семејство…

Погледнете го последниот трејлер за филмот „Светот Јура 2”Музика и филм
одлична најава!

Погледнете го последниот трејлер за филмот „Светот Јура 2”

Последниот трејлер за филмот што очекува светска премиера во јуни, излезе пред неколку дена, а темата на „Светот Јура: Паднатото…

300 милиони долари плус за компанијата на „Кока-Кола“Шоу бизнис и трач
гиганти!

300 милиони долари плус за компанијата на „Кока-Кола“

„Кока-Кола“ ги надмина очекувањата на „Волстрит“ кога вкупните приходи на компанијата пораснаа околу 300 милиони долари. Процените се дека добрите…

Марсеј на чекор од финалето во ЛионСпорт
ќе биде густо!

Марсеј на чекор од финалето во Лион

Екипата на Арсенал не ја искористи предноста од домашниот терен и одигра само 1-1 против Атлетико Мадрид во првиот натпревар…

Патики направени од гума за џвакање!Занимливости
дали би ги носеле?

Патики направени од гума за џвакање!

Тешко разградлив отпад дефинитивно се гумите за џвакање кои веќе со децении се забава за вашата вилица и освежувач на…

Нова книга доаѓа од авторот на „Игра на тронови”Занимливости
сигурно ќе биде добро

Нова книга доаѓа од авторот на „Игра на тронови”

Американскиот писател Џорџ Р. Р. Мартин, кој е автор на серијата новели „A Song of Ice and Fire” започна нов…