По повод 8-ми март,Џејн го замени Џони ВокерЗанимливости
ГОЛЕМО БРАВО ЗА ИДЕАТА

По повод 8-ми март,Џејн го замени Џони Вокер

Johnnie Walker пред празникот на жената се придружи на глобалното движење за родова рамноправност и одлучи денот да го одбележи…

Кајли Џенер вработи неколку дадилки за својата ќеркаШоу бизнис и трач
Екстра

Кајли Џенер вработи неколку дадилки за својата ќерка

Кајли Џенер вработи неколку дадилки и асистенти да и помогнат за грижата за ќерката Сторми, родена пред помалку од месец…

Загрејте се со фотките на оваа секси девојка од МајамиУбавици
Од сончевата Флорида

Загрејте се со фотките на оваа секси девојка од Мајами

Лина Перез е девојка која е родена во 1992 година, а доаѓа од сончевата Флорида, директно од бескрајните песочни плажи…

Роџер Федерер со уште едно признание во својата кариераСпорт
Тенис

Роџер Федерер со уште едно признание во својата кариера

Фондацијата Лауреус ги прогласи најдобрите спортисти на гала манифестација која се одржа во Монако. Честа на спортистите ја одбранија тенисерите,…

Мурињо го направи вистинскиот потег со тоа што не го ангажираше Лаказет?Спорт
Вести

Мурињо го направи вистинскиот потег со тоа што не го ангажираше Лаказет?

Арсенал изминатото лето во името на Алекандре Лаказет од Лион го доби најголемото засилување. Лаказет не е нешто претерано ефикасен…

Пјаниќ го одведе Јувентус во финале на купот на ИталијаСпорт
Вести

Пјаниќ го одведе Јувентус во финале на купот на Италија

Јувентус се пласираше во финалето на Купот на Италија, откако на домашен терен ја совлада Аталанта со 1:0 во реванш…