Apple ни го претстави најновиот модел на iPad!Мобилни и технологија
очекувано добро!

Apple ни го претстави најновиот модел на iPad!

Новиот iPad не носи некои револуционерни новитети – има А10 процесор и поддршка за “stylus”, а цената на пазарот во…

Пристугнува Mercedes-AMG C63 Coupe за 2019 годинаАвто-мото
немаме зборови..

Пристугнува Mercedes-AMG C63 Coupe за 2019 година

На овогоддинешниот саем за автомобили во Њујорк, Mercedes го претстави новото рестилизирано спортско купе. Визуелно, најголемата промена се случила на предниот…

Финале помеѓу Остапенко и Стивенс!Спорт
денес во 19часот!

Финале помеѓу Остапенко и Стивенс!

Летонската тенисерка Елена Остапенко ќе игра во финалето на Мастерсот во Мајами, откако во полу-финалето ја совлада Даниел Роуз Колинс…

Славната манекенка 25 години ја криеше вистината за својот изгледШоу бизнис и трач
НЕ Е ЕДИНСТВЕНА!

Славната манекенка 25 години ја криеше вистината за својот изглед

Таа речиси 25 години криела дека нејзината „природна убавина“ е, сепак, потпомогната од естетската хирургија. Но, сега конечно проговорела за…

Ова се пролетни фризури кои морате да ги пробатеМода и убавина
Да или Не?

Ова се пролетни фризури кои морате да ги пробате

Убавото време полека чука на врата, а на вас ви е потребна некаква промена. Хмм…најлесно е да се смени фризурата,…

Луј ван Гал повторно го прозва МурињоСпорт
Екстра

Луј ван Гал повторно го прозва Мурињо

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед Луј ван Гал повторно жестоко го прозва својот ученик и наследник во Јунајтед Жозе Мурињо.…

Зверев со победа над КирјосСпорт
Вести

Зверев со победа над Кирјос

Александар Зверев во брзопотесна партија успеа да го победи Ник Кирјос за нешто повеќе од еден час игра со резултат…

Скендербег си доби 10-годишна суспензијаСпорт
Вести

Скендербег си доби 10-годишна суспензија

Скендербег официјално доби 10 – годишна суспензија од УЕФА поради местење натпревари во европските купови и во албанскиот фудбал. Ова…

Црн метал и бетон за несекојдневно поткровје#Убав живот
Не ве остава рамнодушни

Црн метал и бетон за несекојдневно поткровје

Кога помислувате на модерниот индустриски дизајн, сигурно не замислувате употреба на црниот метал во толкава мера. Токму тоа е она…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 30.03.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 30.03.2018

Овен Завршете ги важните работи, разговори и состаноци. Ќе бидете многу уверливи и успешно ќе се залагате за сопствените идеи.…