Нешто задолжително за оваа пролет, лековита супа од коприва!Здравје и Фитнес
Нема да згрешите

Нешто задолжително за оваа пролет, лековита супа од коприва!

Копривата цвета од пролет до есен и е одличен додаток за тестенини и рижото, но најпопуларна е во вид на…

Сироткин разочаран од настапот во Формула 1 во Австралија!Спорт
повеќе среќа следен пат

Сироткин разочаран од настапот во Формула 1 во Австралија!

Сергеј Сироткин изминатиот викенд во Австралија се откажа поради дефект на сопирачките и е разочаран од своето Формула 1 деби…

Дали Маркос Алонсо повторно се враќа во Реал Мадрид?Спорт
нема шанси!

Дали Маркос Алонсо повторно се враќа во Реал Мадрид?

Маркос Алонсо, сегашниот дефанзивец на Челси повторно е поврзуван со враќање во Реал Мадрид, каде што ја започна кариерата и…

Шпанскиот актер Марио Касас има нова девојкаШоу бизнис и трач
ШТО СЕ УБАВИ!

Шпанскиот актер Марио Касас има нова девојка

Парот не ја потврдува врската, но шпанските медиуми во неколку пригоди ги фотографираа заедно познатите шпански актери. Марио Касас е…

Huawei го претстави P20 Pro во Париз, има тројна камера од 40 мегапиксели!Мобилни и технологија
најмоќните смартфони на планетава!

Huawei го претстави P20 Pro во Париз, има тројна камера од 40 мегапиксели!

Официјалната светска промоција на новите Huawei P20 и Huawei P20 Pro се одржа во Париз, кои според сите можности што…

Како изгледа приватниот живот на Роџер Федерер?Шоу бизнис и трач
СИ ЗНАЕ КАКО ТРЕБА

Како изгледа приватниот живот на Роџер Федерер?

Роџер Федерер важи за особено фамилијарен човек кој секој слободен момент го користи да биде со фамилијата и најблиските. Враќањето…

Пенелопe Круз позира за пролетната колекција на CarpisaМода и убавина

Пенелопe Круз позира за пролетната колекција на Carpisa

Глумицата Пенелопe Круз се врати како заштитно лице на Carpisa за кампањата на оваа марка за сезоната пролет/лето 2018. Популарните чанти…

Прва фотографија од згодниот Том Харди во улога на Ал КапонеМузика и филм

Прва фотографија од згодниот Том Харди во улога на Ал Капоне

Долго се шпекулираше за тоа дали Том Харди ќе го глуми најпознатиот американски гангстер на сите времиња, Ал Капоне. Откако…

Ким Кардашијан се жали од својот сопругШоу бизнис и трач
НОВИ ПРОБЛЕМИ ВО СЕМЕЈСТВОТО

Ким Кардашијан се жали од својот сопруг

Многу медиуми во последниве неколку дена на тапет ја ставија реалити ѕвездата Ким Кардашијан и нејзиниот сопруг Кание Вест кој…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 28.03.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 28.03.2018

Овен (21.03 – 20.04) Многу поволен ден за повеќето претставници на вашиот знак, особено за оние директните, кои одат директно…