Ким Кардашијан се заигра малце повеќе со фотошопотШоу бизнис и трач
Ни прв ни последен пат

Ким Кардашијан се заигра малце повеќе со фотошопот

Ким Кардашијан се поигра со фотошопот, а најинтересно е дека таа е толку вљубена во себе што дури и не…

Киара Бјази раскина со Симоне ЗазаШоу бизнис и трач

Киара Бјази раскина со Симоне Заза

Сексапилната и гламурозна Киара Бјази раскина со фудбалерот на Валенсија, Симоне Заза. За последен пат, двајцата објавија свои фотографии заедно…

Бијонсе со 3-те деца на турнејаШоу бизнис и трач

Бијонсе со 3-те деца на турнеја

Бијонсе и Џеј Зи на турнејата на која ќе одат заедно, ќе ги понеселе со себе и своите три деца.…

Дру Баримор: Едноставно сакам храна!Шоу бизнис и трач
битно е среќна

Дру Баримор: Едноставно сакам храна!

Глумицата Дру Баримор гостуваше во емисијата на Џејмс Корден “The Late Late Show” каде раскажала како една жена во ресторан…

Apple ќе претстави iPhone на преклопување!Мобилни и технологија
го чекаме!

Apple ќе претстави iPhone на преклопување!

Американската компанија Apple интензивно работи на преклопен iPhone кој што според аналитичарите би требало да се појави на пазарот за…

Пет идеи за вкусен и здрав смути појадок!Здравје и Фитнес
превкусно..

Пет идеи за вкусен и здрав смути појадок!

Денот треба да се започне со здрав и вкусен појадок, па дефинитивно смутито е идеално за вас, па со малку…

Мирко Ивановски во Џенова?!Спорт
нека му е со среќа!

Мирко Ивановски во Џенова?!

Италијанската Серија А еден од најквалитетните фудбалски шампионати на светот, првенство во кое настапуваат и имале улога македонските играчи Горан…

Холандија ја совлада Португалија сред Цирих!Спорт
до тренерот е..

Холандија ја совлада Португалија сред Цирих!

Холандија стигна до првата победа под водство на новиот селектор Роналд Куман, откако успеа да ја „разбие“ Португалија со 3:0…