Сека Алексиќ го ископира стајлингот на Јелена КарлеушаШоу бизнис и трач
Слика

Сека Алексиќ го ископира стајлингот на Јелена Карлеуша

Неколку недели пред нејзиниот солистички концерт, Сека Алексиќ објави видео запис за песната Ослободиме, а фановите веднаш забележаа дека пејачката…

Заводлива професорка по физичко од Финска!Убавици
Сигурно не и бегаат од час

Заводлива професорка по физичко од Финска!

Џани Хуси е фитнес модел, инструкторка и професорка по физичко воспитување, како и сопственичка на велнес центар.   Родена е…

Венгер: Медиумите ме дискриминираат поради годинитеСпорт
Екстра

Венгер: Медиумите ме дискриминираат поради годините

Идната сезона тренер на лондонски Арсенал ќе биде поранешниот тренер на Борусија Дортмунд, Томас Тухел. После ваквата информација, се огласи…

Уште еден одложен меч во ПМФЛСпорт
Вести

Уште еден одложен меч во ПМФЛ

Натпреварот од 25. коло на Првата македонска фудбалска лига меѓу Скопје и Шкендија, што требаше да се игра во четврток,…

Роналдињо открива како го добил прекаротСпорт
Вести

Роналдињо открива како го добил прекарот

Роналдо де Асис Мореира, попознат како Роналдињо, дефинитивно е еден од најдобрите играчи кои фудбалот ги имал во својата пребогата…

Комичари на кои Netflix им има исплатено абнормална сума на париЗанимливости

Комичари на кои Netflix им има исплатено абнормална сума на пари

Во последните неколку години Netflix стана главен дом на стендап комедијата, и тоа е постигнато со давање дарежливи суми на…

Уште една корекција на Емина Јаховиќ?Шоу бизнис и трач
Што е следно?

Уште една корекција на Емина Јаховиќ?

Емина Јаховиќ од време на време објавува по некоја фотографија на социјалните мрежи, а последната предизвика бројни коментари на сметка…

Музичка статуа на Дејвид Боуви претставена во EјлсбериШоу бизнис и трач

Музичка статуа на Дејвид Боуви претставена во Eјлсбери

Статуа на славниот британски пејач и музичар, Дејвид Боуви, беше откриена вчера во британскиот град Ејлсбери, каде што сестраниот уметник…

Меган Маркл го планира потомствотоШоу бизнис и трач
Што би чекале

Меган Маркл го планира потомството

Меган Маркл го натерала принцот Хари пред нивната свадба да престане да пуши. Но, не го направила само тоа, некогашната…

Жизел ќе пишува книга!?Шоу бизнис и трач
ВО ИСЧЕКУВАЊЕ СМЕ

Жизел ќе пишува книга!?

Дојде време и 37-годишната Жизел Бундхен да се зафати со пишување на своите мемоари. Таа е убедена дека има што…