Која е Донатела Версаче?Мода и убавина
Интересно..

Која е Донатела Версаче?

Донатела Версаче, која со години е најмоќната жена во светот на модата, откри како една од најголемите модни империи ја…

Џенифер Анистон и Бред Пит неофицијално се заедно?!Шоу бизнис и трач
дали е можно?

Џенифер Анистон и Бред Пит неофицијално се заедно?!

Познати странски медиуми наведуваат дека убавата актерка Џенифер Анистон, по разводот со Џастин Теру, пронашла утеха во Бред Пит.  Имено, за…

Матуиди верува дека ”кралевите” ќе паднат пред Јувентус!Спорт
ќе биде добра игра

Матуиди верува дека ”кралевите” ќе паднат пред Јувентус!

Една од битките во четвртфиналнето од Лигата на шампионите која предизвикува најголемо внимание е онаа меѓу италијанскиот и шпанскиот првак…

Мет Дејмон ја коментираше тетоважата на Бен Афлек!Шоу бизнис и трач
сигурно му се допаѓа!

Мет Дејмон ја коментираше тетоважата на Бен Афлек!

Актерот Бен Афлек минатата недела снимаше филм на Хаваи, кога беше фотографиран и конечно ја оконча тригодишната сага за тоа дали…

Кокинакис го симна Федерер од тронот!Спорт
среќа или ...

Кокинакис го симна Федерер од тронот!

Мастерс турнирот во Мајами доби неочекувана завршница  откако во втората рунда Танаси Кокинакис ги изненади сите и успеа да го отпише…

Џастин Бибер доживеал сообраќајкаШоу бизнис и трач

Џастин Бибер доживеал сообраќајка

Џастин Бибер доживеа сообраќајна несреќа што се случи во петокот вечерта во Лос Анџелес. Како што изјави портпаролот на полицијата…

Канскиот филмски фестивал забранува селфиШоу бизнис и трач
Како ли ќе им успее

Канскиот филмски фестивал забранува селфи

Меѓународниот филмски фестивал во Кан најави дека на овогодинешниот фестивал ќе бидат забранети слики со мобилен телефон, и дека ќе…

Новиот постер на Avengers дигна прашина кај јавностаМузика и филм
Интересен детал

Новиот постер на Avengers дигна прашина кај јавноста

Новиот постер за филмот Avengers на Дизни стана хит на Твитер, откако некои обожаватели забележаа огромна зграда во форма на пенис…