Парис Хилтон го загуби свршеничкиот прстен вреден милиони долариШоу бизнис и трач

Парис Хилтон го загуби свршеничкиот прстен вреден милиони долари

Богата наследничка Парис Хилтон (37) излезе со нејзиниот свршеник Крис Зилко, но лудата забава заврши не толку добро.Во раните утрински…

Седма пол-позиција за Луис Хамилтон во АвстралијаСпорт

Седма пол-позиција за Луис Хамилтон во Австралија

Британскиот возач Луис Хамилтон го сруши рекордот за најбрз круг на квалификациите за Гран-при на Австралија и со тоа стигна…

Вељко Ражнатовиќ покажа многу со случајната објава на ИнстаграмШоу бизнис и трач
Машала

Вељко Ражнатовиќ покажа многу со случајната објава на Инстаграм

Вељко Ражнатовиќ ги исполнува дневните колумни со своите постапки од ден на ден. Синот на Цеца Ражантовиќ од неодамна њ…

Новиот купе модел на “C-Class” на Мерцедес ќе ве остави без зборовиАвто-мото
Вистински раскош!

Новиот купе модел на “C-Class” на Мерцедес ќе ве остави без зборови

Мерцедес практично ја „освежи“ целата гама на автомобили кога станува збор за моделот “C-Class”. Откако на Саемот за автомобили во…

Hermès го претстави новиот бр.1 часовник за мажи!Мода и убавина
воодушевувачки добар!

Hermès го претстави новиот бр.1 часовник за мажи!

Францускиот часовничарски бренд креира производи од далечната 1970 година, но дури во 2006 година овој бренд стана популарен бидејќи оттогаш…

Ди Марија најави радикални промени во ПСЖСпорт
време е за промени

Ди Марија најави радикални промени во ПСЖ

Анхел Ди Марија беше еден од играчите кои пројавија најголема желба на возвратниот дуел меѓу ПСЖ и Реал Мадрид но…

Од утре започнува летното сметање на времетоЗанимливости
Конечно!

Од утре започнува летното сметање на времето

Летното сметање на времето започнува со поместување на стрелките на часовникот за еден час нанапред и денот ни се зголемува.…

Познатиот рапер излегол на вечера со двете девојки?!Шоу бизнис и трач
лудост

Познатиот рапер излегол на вечера со двете девојки?!

Шон Комбс, познатиот рапер и бизнисмен  и неговата преубава девојка, талентираната пејачка Кеси се во врска уште од 2007 година.…

„Ми веруваа – глупави кретени“ – се исмеа Марк ЦукербергМобилни и технологија

„Ми веруваа – глупави кретени“ – се исмеа Марк Цукерберг

Основач и извршен директор на Фејсбук, Марк Цукерберг во последните неколку дена е во фокусот на светската јавност поради скандалот…

Бред Пит ја теши Џенифер Анистон по разводотШоу бизнис и трач
Баш убаво

Бред Пит ја теши Џенифер Анистон по разводот

Американските таблоиди зборуваат за смирувањето на поранешниот пар. Џенифер Анистон и Бред Пит тајно се состануваат, а тој ја теши…