Нови мерки на Google во борбата против лажните вестиМобилни и технологија
Конечно

Нови мерки на Google во борбата против лажните вести

Технолошкиот гигант Гугл поведе нова иницијатива (Google News Initiative) за борба со лажните вести и помош за медиумите да заработат,…

Роналдињо ќе влезе во политикатаШоу бизнис и трач

Роналдињо ќе влезе во политиката

Бразилски фудбалер Роналдињо ќе влезе во политиката, објавија медиумите во јужноамериканската земја. Светскиот шампион со „Селесао“ за 2002 година, изјави…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 22.03.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 22.03.2018

Овен Недоразбирањата со вашиот претпоставен можат многу лошо да делуваат врз вашето напредување на професионален план. Бидете посмирени и обидете…