Ова се бои на лакови кои се во тренд оваа сезонаМода и убавина
Да или Не?

Ова се бои на лакови кои се во тренд оваа сезона

Покрај облеката и обувките, на модните ревии за пролет/лето 2018 година во Париз и Њујорк, можеа да се видат и…

Уште еден чудесен хотел во Дубаи#Убав живот
Meydan

Уште еден чудесен хотел во Дубаи

Хотелот “Meydan” има се што ви е потребно за луксузен престој во Дубаи. 227-те соби со поглед на тркачките патеки…

Лаутаро Мартинез наскоро во редовите на милански ИнтерСпорт
Екстра

Лаутаро Мартинез наскоро во редовите на милански Интер

Лаутаро Мартинез потврди дека наскоро ќе се пресели во редовите на милански Интер со што практично стави крај на трансфер…

Челзи ја изгуби вербата во Алваро МоратаСпорт
Вести

Челзи ја изгуби вербата во Алваро Мората

Челзи потполно ја изгуби вербата во способноста на Алваро Мората да биде клучен напаѓач во тимот, па на лето екипата…

Ибрахимовиќ го напушта Манчестер ЈунајтедСпорт
Вести

Ибрахимовиќ го напушта Манчестер Јунајтед

Златан Ибрахимовиќ ќе го напушти Манчестер Јунајтед во следните две недели, пренесува ЕСПН. Ибрахимовиќ минатото лето стана слободен играч откако…

Бритни Спирс стана заштитно лице на КензоШоу бизнис и трач
МОЖЕБИ СЕПАК МАЛКУ Е НЕПРЕПОЗНАТЛИВА

Бритни Спирс стана заштитно лице на Кензо

Бритни Спирс е новото заштитно лице на брендот Кензо, а фотографиите се појавија на официјалните профили на социјалните мрежи на…

Новата девојка на Саша КовачевиќШоу бизнис и трач
СЛАТКИ

Новата девојка на Саша Ковачевиќ

Саша Ковачевиќ, за првпат во јавноста, се појави пред медиумите со новата девојка, некогашната српска мисица Зорана Тасовац. Саша и…

Харисон Форд повторно во главна улога во Индијана Џонс!Музика и филм
дефинитивно најдобар!

Харисон Форд повторно во главна улога во Индијана Џонс!

Стивен Спилберг конечно потврди дека петтото продолжување на Индијана Џонс ќесе снима наредната година во Велика Британија и секако улогата…

Huawei го претстави новиот модел P20 liteМобилни и технологија
нема утка!

Huawei го претстави новиот модел P20 lite

Huawei го претстави новиот HUAWEI P20 lite, комбинирајќи „high-end“ дизајн со исклучителни перформанси и напредни функции,а доаѓа со најновиот EMUI…

Бела Хадид ни открива дека има комплекси и ниска самодоверба!Мода и убавина
апсолутно совршена

Бела Хадид ни открива дека има комплекси и ниска самодоверба!

Убавата и привлечна манекенка Бела Хадид во своето последно интервју открила кои се нејзините комплекси, односно колку таа страдала поради…