Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чистоАвто-мото
Паметни деца

Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто

Идејата на братот и сестричката Даниел и Лара Крон од Германија може навистина да придонесе да се заштедат милијарди вода…

Карлеуша боса на снегШоу бизнис и трач
СЕ ЗА УБАВИНА!

Карлеуша боса на снег

Поп-пејачката Јелена Карлеуша повторно ги изненади папарацо-фотографите што ја чекаа пред студиото во кое се снима музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“.  Имено,…

Крис Џенер на 62 години планира уште едно дете?Шоу бизнис и трач

Крис Џенер на 62 години планира уште едно дете?

Крис Џенер, мајка на “кланот” Кардашијан – Џенер, наводно планира уште едено дете. Крис има полни 62 години, а сега…

Меланија Трамп знае како да ја зачини секоја комбинација!Шоу бизнис и трач
ПРВА ПРАВА ДАМА!

Меланија Трамп знае како да ја зачини секоја комбинација!

Меланија Трамп вчера ги угости претставниците на најголемите онлајн компании како Фејсбук, Твитер, Гугл, Снепчет и други. Помина речиси година…

Николина Пишек разголена и секси ја најавува пролеттаШоу бизнис и трач
ОФИЦИЈАЛНО ДОАЃА ПРОЛЕТТА

Николина Пишек разголена и секси ја најавува пролетта

Од времето кога стана славна преку малите екрани, атрактивната водителка Николина Пишек го одржува својот јавен имиџ како една најубавите…

Новиот сериски BMW M8 Gran Coupe беше претставен во ЖеневаАвто-мото

Новиот сериски BMW M8 Gran Coupe беше претставен во Женева

Една од ѕвездите на овогодишниот женевски Автосалон е M8 Gran Coupe концептот, но како овој „Бимер“ би изгледал во сериска…

Боки Јовановски избран за личност на годинатаШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Боки Јовановски избран за личност на годината

Вчеравечер, во хотелот „Александар палас“, се одржаа првите „Story Awards“ во Македонија, во организација на „Колор медиа плус“, издавачот на…

Луксузно ремек дело на Zaha HadidЗанимливости

Луксузно ремек дело на Zaha Hadid

Zaha Hadid Architects само објави нови слики на Leeza Soho, нивниот најнов дизајн во пекингскиот финансиски центар Лизе. Оваа извонредна…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 21.03.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 21.03.2018

ОВЕН Чувствувате дека доаѓаат промени и тоа ве плаши. Наместо да стравувате, разгледајте ги добрите страни од новонастанатата ситуација. Овие…