Вака изгледа Шарлиз Терон во опуштено изданиеШоу бизнис и трач
Екстра

Вака изгледа Шарлиз Терон во опуштено издание

Шарлиз Терон го привлекува вниманието на црвениот килим во гламурозни фустани, со професионална фризура и шминка. Но, во приватниот живот…

Фотографка која сака да биде од двете страни на објективотУбавици
Има и зошто!

Фотографка која сака да биде од двете страни на објективот

Оваа убава девојка се вика Стефани Манеска, а доаѓа од Пенсилванија. Таа е фотографка и модел, а се обидува да…

Един Џеко: Се надеваме на најдобротоСпорт
Екстра

Един Џеко: Се надеваме на најдоброто

Рома е противникот на Барселона во четвртфиналето на Лигата на шампионите со тоа што каталонците во овој двобој ќе влезат…

Луис Фелипе Сколари: Кристијано Роналдо е заинтересиран за животот во КинаСпорт
Вести

Луис Фелипе Сколари: Кристијано Роналдо е заинтересиран за животот во Кина

Луис Фелипе Сколари откри дека Кристијано Роналдо го распрашувал за животот во Кина. Португалските медиуми неодамна објавија дека неколку кинески…

Гонзалез се враќа во Реал Мадрид како тренерСпорт
Вести

Гонзалез се враќа во Реал Мадрид како тренер

Легендата на Реал Мадрид, Раул Гонзалез ќе се врати во клубот, сега како тренер. Поранешниот шпански репрезентативец и легенда на…

Започнете денес со правилна исхрана на почетокот на пролетта!Здравје и Фитнес
да пробаме

Започнете денес со правилна исхрана на почетокот на пролетта!

Денеска е прв ден од пролетта, а со самото тоа кај сите нас се буди нова надеж, нова енергија и…

Дали Миралем Пјаниќ оди во ПСЖ?Спорт
би бил добар трансфер

Дали Миралем Пјаниќ оди во ПСЖ?

ПСЖ интензивно работи на реновирање на тимот, односно целосна реконструкција на играчкиот потенцијал за новата сезона кога би сакале да…

Мили Боби Браун од серијата “Stranger Things” ќе заработува повеќе од 350.000 долари од епизодаМузика и филм
алал да и е

Мили Боби Браун од серијата “Stranger Things” ќе заработува повеќе од 350.000 долари од епизода

Серијата “Stranger Things” за многу краток период ја освои публиката, а наскоро ќе започне да се снима и третата сезона…

Која е тајната за убавото и привлечно тело на Лима?Мода и убавина
секогаш згодна!

Која е тајната за убавото и привлечно тело на Лима?

Преубавата бразилската убавица Адриана Лима уште во периодот после својата прва бременост покрена бран на ентузијазм кога само два месеци…

Кејти Пери повторно со лоши критики кон Тејлор СвифтШоу бизнис и трач
трачеви, и само трачеви

Кејти Пери повторно со лоши критики кон Тејлор Свифт

Колешките Тејлор Свифт и Кејти Пери некогаш биле добри пријателки, но потоа нивното пријателство се распадна и започна се да…