Brain Embassy во Варшава со ултра нов дизајнЗанимливости

Brain Embassy во Варшава со ултра нов дизајн

Најново во дизајнот на неверојатни соработнички простори е Brain Embassy во Варшава, Полска. Просторот од 3000 метри е мапиран како…

Вељко Ражнатовиќ ја запроси девојкатаШоу бизнис и трач
Честитки

Вељко Ражнатовиќ ја запроси девојката

Синот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ се вери со својата девојка Богдана Родиќ и тоа веднаш го објави на социјалните…

Најоткачениот хотел на светот#Убав живот
Во Белгија

Најоткачениот хотел на светот

Еден белгиски ентузијаст го направи еден од најчудните и најубавите хотели, каде што може да ја поминете ноќта во внатрешноста…

Борозан шокираше со неговата последна одлукаСпорт
Шокантно

Борозан шокираше со неговата последна одлука

Вуко Борозан ја шокираше јавноста со последната одлука. Тој со своите 23 години реши дека време е да престане да…

Џанлуиџи Буфон би можел да постави уникатен рекордСпорт
Вести

Џанлуиџи Буфон би можел да постави уникатен рекорд

Џанлуиџи Буфон би можел со полни 40 години да постави уникатен рекорд, по бројот на минути во кои ја сочувал…

Лионел Меси: Со години лошо се храневСпорт
Вести

Лионел Меси: Со години лошо се хранев

Лионел Меси во интервјуто за аргентинското ТВ шоу Ла Корниса се отвори и говореше на доста различни теми меѓу кои…

Омаја Зејн – блогерката која умешно инкорпорира хиџаб во модерни комбинацииМода и убавина
БРАВО!

Омаја Зејн – блогерката која умешно инкорпорира хиџаб во модерни комбинации

Омаја Зејн негува елегантен и женствен стил со една константа – хиџаб. Популарната блогерка со палестинско и венецуелско потекло на…

Бијонсе и Џеј Ло откриваat шест златни правила за прекрасна косаШоу бизнис и трач
ДА БИДЕМЕ И НИЕ ВО ТРЕНД!

Бијонсе и Џеј Ло откриваat шест златни правила за прекрасна коса

Пејачките Бијонсе и Џенифер Лопез, помеѓу останатото, можат да се пофалат и со прекрасни коси. За нивната фризура се грижи…

Во четврток започнува третото издание на Fashion & Lifestyle ExpoНастани
22.03

Во четврток започнува третото издание на Fashion & Lifestyle Expo

Уште само два дена до почетокот на третото издание на Fashion & Lifestyle Expo. Вратите на Македонската опера и балет…

Марина Туцаковиќ замина на лекување во ГерманијаШоу бизнис и трач

Марина Туцаковиќ замина на лекување во Германија

Марина Туцаковиќ отпатува на лекување во Германија Српски Телеграф ја фотографирал славната авторка на најголемите хитови, на аеродромот во Белград,…