Саша Ковачевиќ со нов видео записШоу бизнис и трач
Музика

Саша Ковачевиќ со нов видео запис

Само што ќе се покачи температурата над 20 степени, Саша Ковачевиќ се појавува во медиумите со нова песна. Поп пејачот…

Tiffany&Co: Елеганција во архитектурата#Убав живот
Деловна зграда

Tiffany&Co: Елеганција во архитектурата

Зградата на “Tiffany&Co” е во срцето на сите Њујоркчани и е вистински синоним за елеганцијата на овој град. Зградата е…

Осака и Касаткина ќе се борат за титулата на мастерсот во Индијан ВелсСпорт
Екстра

Осака и Касаткина ќе се борат за титулата на мастерсот во Индијан Велс

Наоми Осака и Дарија Касаткина ќе се борат за титулата на мастерсот во Индијан Велс. Осака во полу-финалето ја победи првата носителка…

Федерер и Дел Потро се натпреваруваат во финалето на тенискиот МастерсСпорт
Вести

Федерер и Дел Потро се натпреваруваат во финалето на тенискиот Мастерс

Роџер Федерер и Хуан Мартин дел Потро ќе играат во финалето на тенискиот Мастерс во Индијан Велс, САД. Ова е…

Клоп пресреќен по победата, но не ја испушти шансата да прокоментира и за МурињоСпорт
Вести

Клоп пресреќен по победата, но не ја испушти шансата да прокоментира и за Мурињо

Менаџерот на Ливерпул беше пресреќен по големата победа денеска против Ватфорд со 5:0, па беше расположен да коментира за се…

Старите производи на Apple се претворени во растенија?Занимливости

Старите производи на Apple се претворени во растенија?

Christophe Guinet и Monsieur Plant, го трансформира старите продукти на Apple во вегетативни композиции. Неговата работа се бори против технолошкиот отпад…