Ванеса Хајдон побара развод од Доналд Трамп ЏуниорШоу бизнис и трач
РАЗВОД НА ДЕНОТ!

Ванеса Хајдон побара развод од Доналд Трамп Џуниор

Ванеса Хајдон, сопруга на најстариот син на американскиот претседател Доналд Трамп, покрена постапка за барање развод од нејзиниот сопруг, Доналд…

Вкусни и убави вегански десертиЗанимливости

Вкусни и убави вегански десерти

Кој рече дека веганството не може да биде забавно? 16 годишна веганка смета дека животот е многу краток за да…

Кристијано Роналдо е геј!?Шоу бизнис и трач
Не ни се верува!

Кристијано Роналдо е геј!?

33-годишниот фудбалер Кристијано Роналдо го живее животот од соништата: има милиони на банкарската сметка, четири деца, прекрасна девојка, патува низ…

Луис Хамилтон е новото заштитно лице на брендот “Tommy Hilfiger”Шоу бизнис и трач
одличен избор

Луис Хамилтон е новото заштитно лице на брендот “Tommy Hilfiger”

Луис Хамилтон, едно од најзначајните спортски имиња на денешницата, од оваа пролет ќе го претставува глобалниот моден бренд “Tommy Hilfiger”.…

Пристигнува AirPower, уредот за безжично полнењеМобилни и технологија
Конечно!

Пристигнува AirPower, уредот за безжично полнење

Чекањето да пристигне 3 во 1 безжичниот пад на Apple кој ќе може да ги полни iPhone 8, iPhone X,…

Глумицата со најголем коефициент на интелигенција во Холивуд наполни 60 години и изгледа прекрасно!Шоу бизнис и трач
секогаш позитивна и убава

Глумицата со најголем коефициент на интелигенција во Холивуд наполни 60 години и изгледа прекрасно!

Глумицата и поранешен модел, Шерон Стоун се смета за една од најуспешните дами во Холивуд, а таа и понатаму освојува…

Арсенал го победи Милан!Спорт
секогаш има глума

Арсенал го победи Милан!

Милан прв постигна гол на гостувањето на „Емирејтс“, но смешната глума на Дани Велбек на која наседна судијата Ериксон комплетно…

Стефан Ристовски ќе игра во четвртфиналето на Лига ЕвропаСпорт
ќе успее понатаму

Стефан Ристовски ќе игра во четвртфиналето на Лига Европа

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски нажалост не доби минутажа во дресот на Спортинг, но португалскиот клуб успеа да се пласира во…

Има нога долга 101 смЗанимливости
Е ова е нога!

Има нога долга 101 см

Швеѓанката Ула Остерген може да се пофали со нозе долги 101,6 см, успешна кариера како модел и боди билдинг. Благодарение…

Кендал Џенер откри зашто ставила тетоважа на устатаШоу бизнис и трач
Маченце

Кендал Џенер откри зашто ставила тетоважа на устата

Манекенката Кендал Џенер, има минималистички и едноставен стил, прилично различен од нејзините сестри, но има и по некоја грешка. Таа…